Про це в ефірі телемарафону заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв, передає RegioNews.
Він додав, що електронний кабінет створений для верифікації даних. Чернєв пояснив, що електронний кабінет має бути верифікований через електронний підпис або інші можливості, аби ТЦК міг встановити дані про особу. У кабінеті будуть лише актуалізувати дані, про електронні повістки поки що не мовиться.
"Тобто це означає, що кожен військовозобов'язаний має актуалізувати свої дані. Прописка, де він там працює, тобто основні дані, які є. Для того, щоб не ходити кожного разу до військкомату, пропонується зробити такий електронний кабінет військовозобов'язаного. Але електронний кабінет, який буде верифікований, що це саме ця людина, тобто через електронний підпис або через інші електронні можливості. Щоб точно знати, що ТЦК має справу з конкретною людиною",
– пояснив Чернєв.
За словами нардепа, наразі до ВР не внесли новий законопроєкт про мобілізацію. Однак, очікується, що у ньому не буде пунктів про електронні повістки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство оборони України планує запустити електронний кабінет військовозобов'язаного у другому кварталі поточного року.
16 січня Рада остаточно ухвалила законопроєкт №10062 про створення Єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних, запровадження сертифіката захисника та автоматичного отримання УБД.
Читайте також: ТЦК знатимуть майже все про українських чоловіків: як працюватиме електронний реєстр військовозобов'язаних