Такі наміри анонсувала голова комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування Олена Шуляк.
Як пояснила Шуляк, оскільки більшість громадян не мають змоги самостійно поремонтувати пошкоджені оселі чи придбати нове замість зруйнованого Верховна Рада ще у лютому поточного року ухвалила закон щодо компенсацій. Це був серйозний крок у питанні забезпечення соцзахисту громадян, програма працює доволі результативно. Однак вона вимагає покращення.
Зараз багато таких об’єктів розташовані на окупованих територіях, де відновлення почнеться тільки після деокупації. При цьому громадяни повинні мати гарантію того, що їм не доведеться потім самостійно відбудовувати житло.
Зміни у програмі задля більшої ефективності ухвалюватимуть виключно за участі громад. Задля цього організують низку консультацій, де планують обмінятися оцінками проєкту і ідеями з покращення. До них долучать також представників профільних міністерств, народних депутатів, громадян, житло яких пошкоджене чи зруйноване
"Також ми запрошуємо до участі голів та депутатів громад, представників комісій, які приймають рішення про компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, незалежних українських та міжнародні експертів, профільні ГО, технічних інвентаризаторів, оцінювачів майна, суддів, нотаріусів та інших. На основі нашого діалогу ми сформуємо рекомендації щодо покращення механізму виплати компенсацій", — додала голова комітету.
Перше обговорення проведуть 20 вересня для мешканців західних і північних регіонів країни, друге, 27 вересня, — для жителів східних і центральних областей країни, третє, 3 жовтня, — для жителів південних областей України та АР Крим.
Нагадаємо, RegioNews повідомляв, хто може отримати компенсацію за зруйноване житло, як призначається компенсація та на які суми можна розраховувати.