Аналітики припускають, що росіяни зумисно завдали удару по підприємству, знаючи, що це може призвести до екологічної катастрофи, пише RegioNews.
У ніч проти 1 травня Росія обстріляла місто Павлоград Дніпропетровської області. Пропагандисти почали поширювати фейки про "хімічну загрозу" через влучання у хімічний завод. Згодом у міській раді це спростували.
Втім, за інформацією рятувальників, влучання було в промислове підприємство. На місці виникла пожежа, яку ліквідували рятувальники. Також ворог атакував цивільні об'єкти.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок атаки по Павлограду загинуло двоє людей, молоді хлопці. Також по медичну допомогу звернулися ще 40 жителів міста.
Аналітики OSINT-проєкту GeoConfirmed, посилаючись на геолокаційні кадри, припускають, що потужний вибух у Павлограді стався на Павлоградському хімічному заводі, а не в поїзді, завантаженому ракетами С-300. Аналітики опублікували супутникові знімки, які начебто це підтверджують.
"На сьогоднішній день на полігоні зберігається понад 1,8 тис. тонн простроченого твердого ракетного палива, від терміну придатності якого минуло 20 років", - йдеться у повідомленні GeoConfirmed.
Аналітики віднайшли статтю BBC за січень 2020 року, в якій попереджали про можливу екологічну катастрофу в разі вибуху на хімзаводі в Павлограді. Автори статті стверджували, якщо НС станеться на підприємстві, то постраждає як Дніпропетровська область, так і чотири сусідні області.
Фахівці OSINT вважають, що росіяни зумисно завдали удару по підприємству, знаючи, що це може призвести до екологічної катастрофи.
Місцева влада Павлограда заперечує наявність хімічної небезпеки через ракетний удар російських військ у ніч на 1 травня.
У заяві виконавчого комітету Павлограда зазначають, що ракетний удар 1 травня не призведе до екологічної катастрофи.
"Хімічна небезпека в місті відсутня. Не піддавайтесь паніці", — заявили в місцевій владі.
Також там закликали не розповсюджувати фейки, а також не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.
Нагадаємо, у ніч на 1 травня росіяни здійснили масовану ракетну атаку по Україні. Загалом було випущено 18 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555. Силами і засобами протиповітряної оборони Збройних сил України знищено 15.