Про це розповіла заступник міністра оборони України Ганна Маляр, пише RegioNews.
"Операція по звільненню Харківської області тривала декілька днів і вона планувалась на декілька днів, і починаючи з 6 вересня по сьогодні звільнено 3 800 квадратних км, більше ніж 300 населених пунктів і близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації. Операція триває, вона розпланована до повного звільнення Харківської області", - розповіла Маляр.
При цьому вона не стало розголошувати всіх деталей щодо тотального звільнення області та висловила впевненість, що "це станеться якнайшвидше".
Також Ганна Маляр пояснила, що на північному сході Харківської області України продовжуються бої. Українські війська досягають успіхів, тому що їх сили високо мотивовані, а операція добре спланована.
"Метою є звільнення Харківської області та далі - всіх територій, окупованих РФ. Бої тривають в Харківській області. Поки рано говорити про те, що над Харківською областю встановлено повний контроль", - сказала вона.
Маляр додала, що Україна прийняла рішення продовжувати операцію в Харківській області у зв'язку з досягнутими успіхами.
"Наша сила полягає в тому, що ми дуже мотивовані та ретельно плануємо операції", - заявила Маляр.
Раніше заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов розповів, що Україна повернула під свій контроль 700 квадратних кілометрів та звільнила понад 20 населених пунктів, які були окуповані росіянами. Йдеться про Харківський та Південнобузький напрямки.
"Загальна площа територій, повернутої під контроль України, на Харківському та Південнобузькому напрямках складає понад 700 квадратних кілометрів", - сказав Громов.
За його словами, ЗСУ вклинилися в оборону ворога на глибину до 50 кілометрів, і "тривають фільтраційні дії у низці населених пунктів".
Громов додав, що Збройні сили України також поліпшили своє тактичне становище на Краматорському напрямку. Також під контроль взятий населений пункт Озерне. Він зазначив, що на Краматорському напрямку українські бійці просунулися в глибину до 2 км.
"В ході ведення наступальних дій на Слов'янському напрямку підрозділи 103 окремої бригади територіальної оборони разом з підрозділом 15 полку Нацгвардії просунулися в глибину до 3 км і звільнили населений пункт Озерне", - розповів Громов.
Водночас як додав Громов, на окремих напрямках наші бійці просунулись вглиб оборони росіян від 2 до декількох десятків кілометрів.
Крім того, у Генштабі повідомляли, що Збройні сили України зайшли до Куп’янська. Триває звільнення населених пунктів Куп’янського та Ізюмського районів Харківської області. Про те, що Збройні сили увійшли в місто Куп'янськ в Харківській області стало відомо ще 10 вересня ввечері. Тоді у мережі писали, що бійці скинули прапор РФ з будівлі міської ради. Повідомлялося, що Куп'янськ звільняла 92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка. Напередодні повідомлялося, що Збройні сили України заходять у місто Ізюм Харківської області.
Українські воїни із ССО Азов Харків та 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого звільнили та зачистили північний схід Харківської області від селища Веселе до Вовчанська.
Згодом голова ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські окупанти, під тиском наших ЗСУ тікаючи з Харківщини, продовжують мститися мирному населенню. Ворог завдав ракетного удару, попередньо з ЗРК С-300, по Новобаварському району Харкова.Також ворог завдав ракетного удару по Холодногірському району, пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури. Двоє працівників загинули. Рятувальники майже всю ніч локалізовували масштабну пожежу.
Синєгубов додав, що внаслідок російських ракетних ударів в м. Харків та на великій частині Харківської області зникло електропостачання. Також без електрики не працювали насоси, що подають людям у будинки воду. Наразі по області електро- та водопостачання відновлено на 80%.
8 вересня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Збройні сили звільнили місто Балаклія, що у Харківській області. Зеленський опублікував відео, де українські захисники повідомляють, що виконали наказ й звільнили Балаклію.
Вже згодом у деокупованій Балаклії на Харківщині після втечі росіян була виявлена катівня, де загарбники мучили людей. Наразі правоохоронні органи опрацьовують виявлені факти.
В Харківській області тривають певні заходи, щоб унеможливити проникнення диверсійно-розвідувальних груп. Також проводитиметься зачистка й розмінування, тому в’їзд на деокуповані території тимчасово обмежений.
Раніше Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Збройні сили України, скориставшись передислокацією російських сил, провели ефективний контрнаступ на північний захід від Ізюма, просунулися як мінімум на 20 км і здобули 400 квадратних кілометрів.
Українські сили, ймовірно, використовували тактичну несподіванку, щоб 7 вересня просунутися як мінімум на 20 км на контрольовану Росією територію на сході Харківської області.