Суд також розгляне положення, що дозволяють Кабміну запроваджувати карантин
Про це в Telegram повідомила народний депутат від "Слуги народу" Ольга Совгиря, передає RegioNews.
Конституційний Суд відкрив провадження за конституційним поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо конституційності деяких положень законодавства в сфері охорони здоров’я, зокрема і тих, які становлять собою правову підставу для запровадження Кабінетом Міністрів карантинних обмежень", — розповіла вона.
Зокрема, омбудсмен просить перевірити положення законів про медичну реформу, згідно з якими органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про припинення, реорганізацію або перепрофілювання закладів охорони здоровʼя самостійно з урахуванням плану розвитку госпітального округу.
Вона вважає, що штучне розділення єдиної мережі державних і комунальних закладів охорони здоровʼя на дві мережі заперечує конституційні основи існуючої системи охорони здоровʼя і не дозволяє належним чином забезпечити громадські та загальнодержавні інтереси при реформуванні системи охорони здоровʼя.
Крім того, у конституційному поданні зазначається, що положення законів, які надають Кабміну повноваження запроваджувати карантин, сформульовані нечітко і передбачають можливість обмеження конституційного права на охорону здоровʼя, медичну допомогу або медичне страхування.
Також Конституційний суд перевірить скасування мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоровʼя.
Нагадаємо, Зеленський наказав Раді і МОЗ розробити модель страхової медицини.