Журналістська діяльність не може бути підставою для переслідування
Про це і про власному аналогічному досвіді він написав у Facebook, передає RegioNews.
Голова держави заявив, що раніше його творча діяльність завжди була пов'язана з досить гострою критикою чинної у той час влади.
"Неодноразово це створювало проблеми колективу. Від неофіційних натяків "хлопці, ви дожартувалися" - до прослуховування, стеження, реальних перешкод і заборон у проведенні концертів або зйомок. Я пройшов все це, я знаю, як це, і ніколи не допущу, щоб при моєму президентстві будь-яка критика влади тягнула за собою переслідування або залякування", - повідомив він.
Зеленський висловив надію, що правоохоронні органи максимально швидко знайдуть зловмисників.
В грудні 2014-го неподалік від палацу "Україна" невідомі спалили моє авто. Поліції знадобилося два місяці, щоб знайти і затримати злочинців. Сподіваюся, що і на цей раз правоохоронні органи максимально швидко знайдуть і притягнуть до відповідальності зловмисників, які підпалили авто програми "Схеми", - зазначив президент.
Він переконаний, що свобода слова – це фундамент будь-якої демократичної країни, а журналістська діяльність ніколи не може бути підставою для переслідування.
Також ситуацію з підпалом автомобіля прокоментувала прессекретар президента Юлія Мендель назвавши подію повністю неприпустимою, і додала, що Україна повинна захистити свободу слова.
Журналістські розслідування – це завжди небезпечна робота. Але ситуація, яка склалася з "Схемами", – цілком неприпустима", - написала вона.
Нагадаємо, в ніч на 17 серпня у Броварах під Києвом біля будинку водія підпалили автомобіль знімальної групи програми "Схеми: корупція в деталях".