Про це повідомляє NV з посиланням на офіцера з позивним Брідж, який залучений до проєкту "Хочу к своим", створеного ГУР, СБУ, омбудсменом та Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
За словами співрозмовника видання, вербуванням українських громадян займаються декілька державних структур у Росії — ФСБ, Головне розвідуправління Генштабу збройних сил РФ, Служба зовнішньої розвідки та так звані "міністерства внутрішньої безпеки" "ДНР" та "ЛНР".
Найчастіше вербувальники використовують Телеграм для пошуку нових агентів. "Обробка" людини, яку хочуть завербувати, може тривати досить довго. Працівники спецслужб РФ вишукують "слабкі місця" людини. Найчастіше це фінансові труднощі.
Далі вербувальник виходить на контакт з потенційним агентом. Часто це подається як "розмова по душах", однак іноді кандидати прямо отримують пропозицію виконати якесь завдання за гроші.
Починає новоспечений агент з простих завдань. Це може бути прохання дізнатися чийсь контакт або адресу. Такі завдання здаються простими та безпечними, а за їх виконання пропонують від 50 до 100 доларів у криптовалюті.
Коли агенти втрачають відчуття страху, що можуть отримати серйозні проблеми від такої "роботи", вербувальники починають ставити перед ними серйозніші завдання.
Офіцер додав, що у більшості випадків росіяни не виплачують обіцяної винагороди українцям. Вони вдаються до практики "одноразових агентів".
Нагадаємо, у Києві затримали 16-річного студента технікуму, який здійснив підпали трьох відділень Укрпошти.