Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомила перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко, передає RegioNews.
За її словами, замору риби також не фіксують, а показники якості води характерні для цього періоду року.
"Забруднення, яке ми спостерігали у серпні-вересні, зараз не просувається далі. Відбулося розбавлення, і ми бачимо, що показники якості води у річках поступово покращуються і досягають норми. Показники хімічного споживання кисню, розчиненого кисню по всіх контрольних пунктах – в межах норми", - сказала вона.
Моніторинг стану вод у Сеймі та Десні продовжується, хоча забір зразків здійснюється уже не щоденно, а раз на тиждень. Додатково для насичення Десни киснем використовують аераційні установки. Завдяки природному охолодженню повітря, вода також краще насичується киснем.
Наразі, за словами Крамаренко, ситуація стабільна, і додаткові заходи не потрібні. Водночас Міндовкілля розробляє плани з оздоровлення річок Сейм та Десна, а також сценарії для реагування на можливі надзвичайні ситуації такого характеру.
Нагадаємо, у вересні було зафіксоване забруднення річок Сейм та Десна. Українські фахівці встановили, що джерелом забруднення річок Сейм та Десна став Тьоткінський цукровий завод у Курській області Росії.
Також нещодавно екологи оприлюднили результати дослідження води у річках навколо Чернігова.