Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Житомирську обласну прокуратуру.
За даними слідства, київські підприємства зобов’язалися протягом 2018-2021 років реконструювати станцію магістрального нафтопроводу у Звягельському районі Житомирщини.
"На ремонтні роботи, які здійснювалися з метою посилення антидиверсійного та антитерористичного захисту, з бюджету було виділено майже 130 млн грн. Проте підрядники провернули шахрайську схему, унаслідок якої заволоділи бюджетними коштами на суму 9,3 млн грн", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, як зазначають у прокуратурі, закуплені будматеріали були проведені через низку фіктивних "транзитних" операцій. Для цього використали підконтрольні підприємства, з якими уклали удавані угоди.
"У такий спосіб у 2-3 рази завищили вартість матеріалів для реконструкції станції. Звітуючи перед замовником, до офіційних документів та актів виконаних робіт внесли неправдиві відомості", - йдеться у повідомленні.
Уповноважена особа Укртранснафти – керівниця структурного підрозділу – повинна була забезпечити фаховий контроль та належну перевірку наданих підрядником звітів. Однак вона цього не зробила. Тепер прокуратура заявила позов щодо стягнення з обвинувачених заподіяної держпідприємству майнової шкоди у повному обсязі.
Також накладено арешт на майно фігурантів вартістю понад 6 млн грн, а саме, дві квартири у Києві та на Хмельниччині, два автомобілі, автопавільйон та частку статутного капіталу приватного підприємства у м. Рівному.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що трьох чиновників сільради на Житомирщині судитимуть за мільйонні розкрадання на закупівлях генераторів.