Про це повідомляє RegioNews з посиланням на поліцію Житомирської області.
За даними слідства, троє працівників однієї з сільських рад Житомирського району привласнили кошти на закупівлі генераторів.
У поліції зазначають, що схему привласнення бюджетних коштів організував 38-річний виконуючий обов’язки голови сільради. Він не провів процедуру публічної закупівлі уклав договори про придбання генераторів за завищеними цінами.
"У листопаді 2022 року така оборудка була проведена під час придбання генераторної установки. "На папері" ціна товару становила понад 1,7 млн грн., що майже на 0,5 мільйона гривень перевищувало ринкову вартість", - йдеться у повідомленні.
Вже у грудні 2022 року посадовець залучив до своїх махінацій депутатку сільської ради, яка є директоркою товариства з обмеженою відповідальністю. Цього разу сума, вказана у договорі на придбання 10 генераторів, сягнула 2,8 млн грн. та перевищувала ринкову вартість на майже 1,5 мільйона гривень.
"Після отримання коштів 47-річна жінка переказала надлишок на інші рахунки як сплату за різні товари, тим самим легалізувавши його", - розповіли у поліції.
Також до злочинної схеми причетний фахівець відділу ЖКГ сільської ради, який завірив власним підписом документацію про отримання цих генераторів.
Загальна сума збитків, спричинених діями посадовців сільській раді, становить 1 937 866 грн.
Фігурантам пред'явлено звинувачення за декількома статтями Кримінального кодексу, їм загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.
Нагадаємо, раніше у ДБР повідомили, що під час закупівлі дизельних генераторів на потреби ЗСУ чиновники привласнили обладнання на понад 5 мільйонів гривень. Серед підозрюваних – командир частини.