Про це йдеться у матеріалі "Суспільне Запоріжжя", передає RegioNews.
Фахівці поки не встановили обставини затоплення драги, втім вже вдалось з'ясувати, що судно має дубовий корпус та металеві конструкції, на борту розташовано 6 кают.
"Екіпаж становить не менш ніж шість осіб", — пояснив кандидат історичних наук Олександр Олійник.
Вже на обмілілому березі Дніпра історик знайшов і човен, що належить затонулому судну. Ймовірно, ним екіпаж розвозив якорі, запевняв Олександр Олійник.
"Людина сиділа на веслах, напевно, клали якір і потім його в певному місці скидали для того, щоб розтягти драгу над місцем робіт. Розмір його в ширину міряли, в кормовій частині це 80 см, довжина човна близько 3,80, майже 4 метри. Думаю, що такий човен був не один", — сказав дослідник.
До дослідження судна неможливо застосувати ані польову, ані методи підводної археології, адже корабель перебуває на межі води та суходолу, а Дніпро постійно змінює свій рівень, каже експерт.
"Ані управління культури, ані охорона пам'яток на сьогодні не проявили жодного бажання досліджувати відповідний об'єкт. Пам'ятку шкода, вона пропаде, але до того, як вона буде розібрана та знищена, ми повинні максимум з неї взяти інформації. Це наша історія", — сказав Олександр Олійник.
Нагадаємо, раніше у Волинській області знайшли історичну пам'ятку – вирізьблену кам'яну плиту ХІІ-ХІІІ ст. із зображенням двох ангелів.