Про це в ефірі Громадського радіо розповів заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак, передає RegioNews.
"Якщо взяти протяжність річки Сейм (приблизно 250 кілометрів), додати 360 кілометрів річки Десна, то, орієнтовно через два-три тижні вода повністю промиється, і в річищі річок вона буде чистою", — пояснив він.
За його словами, найбільші концентрації хімічного споживання кисню є на 100-кілометровій ділянці Сейму від села Мутин Сумської області до села Долинське Чернігівської області. Але з часом органічний забрудник розбавляється, окислюється, і показники забруднення знижуються, хоч до норми не доходять.
"Ми щоденно проводимо моніторинги. За результатами вимірювання пріоритетних забруднювальних речовин з проб річок Сейм та Десна, перевищення екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів не виявлено. Є незначні перевищення нікелю в місті Батурин, але це перевищення в десяту частину разу. Це може бути викликано природним явищем", — каже заступник голови Держводагентства.
Також він говорить, що об’єм повторного забруднення не такий значний, як був минулого разу. А рух течій річок — в межах 20-30 кілометрів за добу. Саме з такою швидкістю відбувається проходження чистої води.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, українські фахівці встановили, що джерелом забруднення річок Сейм та Десна став Тьоткінський цукровий завод у Курській області Росії.
17 вересня на Сумщині зафіксували подальше погіршення якості води в річці Сейм. Причини ймовірного повторного органічного забруднення наразі з'ясовують