Про це під час брифінгу повідомив гендиректор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич, передає RegioNews
"Наразі маємо двоє хворих, які підтверджені лабораторно. Це 55 років чоловік і 21-річна дівчина. Випадки між собою не пов’язані”, – зазначив Габрикевич.
За його словами, обидва інфікованих цією екзотичною хворобою звернулись за допомогою практично одночасно — 31 серпня. Вони перебувають на стаціонарному лікуванні.
Головним джерелом та резервуаром вірусу в природі є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання можуть бути певні види комарів, які можуть передати вірус людині або тварині. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.
Лихоманка Західного Нілу починається гостро – з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У важких формах можуть розвиватися менінгіт чи енцефаліт.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві зафіксовано три летальні випадки серед хворих на лихоманку Західного Нілу. А загалом від початку літа госпіталізували з цією інфекцією 17 людей.