Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, інформує RegioNews.
У відомстві розповіли, що на Сумщині у річці Сейм спостерігається подальше погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу на ділянці до с. Мутин.
У селі Чумакове зросло хімічне споживання кисню з 84,2 до 104,2 міліграма на дм³, при нормі 30 міліграмів на дм³, збільшився вміст завислих речовин.
Показники азоту амонійного зросли з 1,75 до 2,25 міліграма на дм³, при нормі 2 міліграм на дм³. Розчинений кисень знизився з 3,6 до 1,36 міліграма на дм³, при нормі не менше 4 міліграм на дм³.
У Міндовкілля заявили, що усі органи влади, залучені до локалізації забруднення, з'ясовують причини ймовірного повторного органічного забруднення.
Водночас, станом на вівторок, 17 вересня, якість води у місцях водозаборів на річці Десна на Київщині перебуває у межах норми. У пункті водозабору міста Бровари фіксується покращення по хімічному споживанню кисню.
У пункті водозабору міста Київ спостерігається незначне погіршення за вмістом хімічного споживання кисню. Однак кисневий режим перебуває в нормі та становить 5,44 міліграм на дециметр кубічний. Ризиків для здійснення водозабору немає.
Результати вимірювань проб води річці Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки Десна також покращилась у всіх пунктах.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, українські фахівці встановили, що джерелом забруднення річок Сейм та Десна став Тьоткінський цукровий завод у Курській області Росії.