Як раніше писав RegioNews, щоб уникнути сплати боргу в квітні 2023 року команда юристів, керована колишнім заступником правління "Приватбанку" часів Коломойського – Володимиром Яценко – через підконтрольних кредиторів розпочала банкрутство ТОВ "Боріваж". Одним з таких підконтрольних кредиторів була Страхова компанія "Інгосстрах".
Проте державний "Приватбанк" вирішив не грузнути в судовій тяганині, а продати права вимоги до "Боріважа" на відкритих торгах на Прозорро, призначивши їх на 16 вересня.
Щоб зірвати торги команда Яценко не тільки достроково ввела "Боріваж" в ліквідаційну процедуру в справі про банкрутство за допомогою судді Дніпропетровського господарського суду Юрія Первушина, але й набралась зухвалості та подала від підконтрольного "Інгосстраха" позов про визнання майнових вимог "Приватбанку" своїми.
Пересвідчившись, що позов потрапив до їхньої знайомої судді Господарського суду Дніпропетровського області Ірини Мілєвої вони подали заяву про заборону державному "Приватбанку" проводити торги та продавати борг.
Зазначена заява, що попала в розпорядження редакції, в разі її задоволення прямо спричинить мільярдні збитки найбільшому державному банку в інтересах групи його колишніх, схоже, шахраюватих керівників.
Затягування процесу організувати аукціон з продажу права вимоги до ТОВ "Боріваж", як раніше писав RegioNews, призвело до появи нових учасників справи – у травні 2024 року ТОВ "Агрокомплект" продало права вимоги до боржника своїм правонаступникам. Кульмінацією стало визнання ТОВ "Боріваж" банкрутом 19 серпня 2024 року, що відкрило шлях для потенційних маніпуляцій з активами ТОВ "Агротермінал Логістик".
Поточна ситуація несе в собі низку серйозних ризиків. Існує загроза зміни керівництва ТОВ "Агротермінал Логістик" на лояльних до Яценка осіб, що може призвести до створення штучної заборгованості або несприятливого відчуження майна. ПриватБанк може втратити забезпечення за кредитом на суму близько 5 млрд грн, а держава – контроль над стратегічно важливим портом "Боріваж", який є морським перевантажувально-складським комплексом зернових вантажів з причалом.
Щоб приховати свою причетність Яценко запустив у телеграм-каналах інформаційну компанію про начебто причетність до цих дій переслідуваного владою Генадія Боголюбова.
Те, що на третьому році війни певні судді можуть діяти в інтересах злочинців і позбавляти державні установи активів не мільярди не може не шокувати і не привертати уваги. Особливо уваги правоохоронних органів.
Нагадаємо, що Володимир Яценко в лютому 2021 року був затриманий НАБУ і отримав підозру у заволодінні майном "Приватбанку" в особливо великих розмірах, тоді його літак що прямував до Відня був примусово приземлений в аеропорту "Бориспіль". Проте згодом Яценко вдалося внести заставу та втекти від НАБУ за кордон. За даними наших джерел, він зараз постійно мешкає у Відні, де його регулярно бачать у дорогих ресторанах.