Таке звернення науковців і голови академії Олександра Наконечного опублікувала низка вітчизняних ЗМІ.
За словами вчених, перехід на зимовий час означитиме те, що відтепер наприкінці червня, наприклад, у Києві світатиме вже о 3-й ранку, а натомість сутенітиме о 20-й вечора (зараз – о 4-й і о 21-й відповідно).
"Це відчутно збільшить витрати установ, підприємств і домогосподарств на електричне освітлення у вечірні години навесні, влітку та восени, що матиме особливо відчутний ефект в умовах постійних відключень електроенергії, спричинених руйнуваннями енергетичної інфраструктури", – йдеться у зверненні.
Водночас зараз немає жодних досліджень, авторитетних і визнаних світовою науковою спільнотою, які б засвідчували серйозний негативний вплив сезонного переведення годинників на стан людини.
Як приклад фахівці наводять той факт, що десятки мільйонів людей, які регулярно подорожують по світу та змінюють годинні зони не двічі на рік, а значно частіше, й не на одну годину, а на більший часовий інтервал.
"Це справді призводить до певного тимчасового дискомфорту, але не тягне тривалих негативних наслідків і зовсім не є підставою для відмови від подорожей за межі своєї годинної зони", – говориться у зверненні.
Науковці додають, що провідні держави світу практикують переведення годинників у літні місяці, зокрема США, Канада, Велика Британія та країни ЄС. Натомість Росія, Білорусь і Китай відмовилися від цієї практики.
"З ухваленням законопроєкту № 4201 (який скасовує перехід на літній час – ред.) Україна відійшла від практики обчислення часу, загальноприйнятої для країн ЄС та інших держав, що підтримують Україну в її боротьбі проти російської агресії, і прийняла варіант, характерний для тоталітарного світу. Таке рішення важко пояснити з точки зору будь-якої політичної логіки", – зауважують фахівці.
ГО "Академія наук вищої школи України" – заснована 1992 року всеукраїнська громадська наукова організація, яка об’єднує понад 450 провідних учених, докторів наук і професорів, що працюють в усіх наукових центрах держави і представляють усі галузі знань.