Про це він сказав у інтерв'ю RegioNews.
За словами Корольчука, у прогнозуванні щодо відключень світла взимку є три можливі сценарії - оптимістичний, стабільний та песимістичний.
"Оптимістичний полягає в тому, що до опалювального сезону відновлять навіть не 2000 МВт потужностей, а 3000, і будуть працювати усі блоки АЕС, а це орієнтир на 8-9 блоків, адже усього в нас їх 9. Плюс зима має бути не м’яка, але й не холодна – стандартна", - зазначив він.
Однак, як наголошує експерт, навіть при таких вихідних даних все одно будуть відключення електроенергії від 8 до 12 годин на добу.
"Дехто тішить себе думкою, мовляв, зараз деякі блоки на АЕС в ремонті, і взимку вони будуть усі працювати. Але не забуваймо, що зараз електроенергію також виробляють сонячні станції, а це доволі серйозна потужність – від 1000 до 3000 МВт. Так от взимку цих потужностей не буде", - пояснив він.
Стабільний сценарій, за словами Корольчука, полягає в тому, що українським енергетиками вдасться відновлять 2000 МВт потужностей, плюс буде працювати не 8-9 блоків АЕС, а 7-8, адже вони теж можуть виходити в ремонт чи аварійно зупинятися. Також потрібно, щоб зима була не дуже холодна.
"Але враховуйте, що не буває так, що дві зими поспіль, а остання зима була теплою, можуть бути м’якими. Також можуть ще "підтягнути" 1000 МВт за рахунок відремонтованих ГЕС. Усі ці фактори все рівно призведуть до того, що електроенергію відключатимуть мінімум по 12 годин на добу, або навіть по 14 годин", - сказав експерт.
Песимістичний сценарій полягає у тому, що буде працювати максимум 7 блоків АЕС, а може інколи і по 5-6 блоків.
"Внаслідок цього може бути роз’єднання системи, а це призведе до збою, і щоб набрати усі потужності, потрібно буде чекати мінімум добу, а це вже – блекаут. Взимку 2022 року так було вже, коли у тому ж Києві більше двох діб майже не було світла. Тому при таких негативних сценаріях дійсно світло можуть давати по 2-3 години на добу", - сказав Корольчук.
При цьому він наголосив, що в усіх трьох сценаріях виключені нові ракетні удари.
"Якщо ж вони будуть, то це вже велика ймовірність настання одразу песимістичного сценарію. Але я б готувався до середнього сценарію, коли світла не буде по 12-14 годин на добу", - підкреслив Корольчук.
Нагадаємо, раніше в Укренерго заявили, що в Україні не буде ніяких "зональних" відключень світла. Також тривалість відключень електроенергії в різних містах буде однаковою.
Також в Укренерго наголошували, що вимушені відключення електроенергії, зумовлені російськими обстрілами, необхідні для збереження цілісності енергосистеми України та уникнення блекауту.