Таку думку висловив голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, передає RegioNews.
"У цій моделі взагалі немає участі робітника (якщо це не самозайнятий ФОП). Збір сплачує бізнес. Умовно, на підприємстві є 50 людей, але саме Андрій, Михайло та Микола — критичні для того, щоб компанія працювала далі. Бо Андрій — головний інженер, Михайло конструктор, а Микола керує станком, на якому потрібно було вчитися за кордоном рік. Власник цього бізнесу сам заплатить за них збір, бо без цих людей у нього не буде жодної роботи.
Або буде, але через півроку, під час якого він навчатиме нових робітників, а підприємство, тим часом, залізе в борги. І немає різниці яку Андрій, Михайло і Микола отримують зарплатню, бо важливою є лише їх значущість для підприємства, їх функціональна цінність, їх "критичність"", - пояснює Наталуха.
Нардеп також вказав на користь, яку можуть принести законопроєкти про економічне бронювання, якщо будуть ухвалені. За його словами, держбюджет додатково зможе отримати від 200 до 320 мільярдів гривень на рік, залежно від обраної моделі.
"За нашими розрахунками, якщо ухвалять модель бронювання без ФОПів, то бюджет може отримувати десь 200 мільярдів гривень на рік. Якщо з фізичними особами підприємців - це десь 320 мільярдів гривень", - підкреслив нардеп.
Однак Наталуха визнає, що якщо бізнес враховуватиме витрати на бронювання у вартість своєї продукції, то всіх чекатимуть негативні наслідки подорожчання.
Нагадаємо, раніше в Раді зареєстрували новий проєкт закону за №11331 та під назвою "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки". Він пропонує концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації.
Також повідомлялося, що Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487) та Порядку проведення призову громадян на військову службу (№560).