Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає RegioNews.
Він нагадав, що, відповідно до постанови Кабміну, кількість військовозобов’язаних працівників ДСНС та Нацполіції, які підлягають бронюванню, може становити понад 50% за окремим рішенням міністра оборони, ухваленим на підставі обґрунтованого звернення МВС.
"Відповідно прийнято узгоджене рішення про бронювання 90% особового складу ДСНС та Нацполіції", — наголосив Ігор Клименко.
Він зауважив, що 10% співробітників ДСНС мають вибір мобілізовуватися до лав Збройних Сил України, Національної гвардії або Державної прикордонної служби.
Водночас 10% поліцейських, які підлягають мобілізації, можуть долучитися до бригади "Лють" або додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.
"Щодо рятувальників: наша позиція полягає в тому, щоб працівники підрозділів оперативного реагування (пожежні, сапери, рятувальники, хіміки, інженери тощо) були повним складом заброньовані. Тож це рішення не вплине на оперативність та ефективність роботи ДСНС", — запевнив Ігор Клименко.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує забронювати від мобілізації всіх військовозобовʼязаних працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Раніше Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка передбачає бронювання, зокрема, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій в обсягах не більше 50%. Ця постанова викликала незадоволення серед народних депутатів.
Також повідомлялося, що Кабінет міністрів України автоматично продовжив відстрочки від мобілізації на три місяці для тих осіб, які мають "бронь" від Міністерства економіки.