Перелік осіб, які уповноважені, відповідно до законодавства, вручати повістки військовозобов'язаним українцям, не обмежується лише працівниками територіальних центрів комплектування (ТЦК)
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на інформацію від юристів Безоплатної правничої допомоги.
Окрім працівників ТЦК, вручати повістки можуть представники державних (військових) адміністрацій, місцевих (міських, сільських, селищних) рад, роботодавців. Однак тут є важливий нюанс - вони можуть вручати повістки лише на території, на яку поширюються їхні повноваження.
"Умовно кажучи, голова одного селища не має прав приїхати вручати повістки в інше селище. Так само, якщо повістку вручає роботодавець, то може це робити тільки на території установи чи підприємства", - пояснюють юристи.
Хто та де може вручати повістки:
- представники ТЦК та СП — в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного ТЦК та СП;
- представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) — в межах відповідних адміністративних територій;
- представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад — в адміністративних межах відповідних населених пунктів та територій;
- представники підприємств, установ, організацій — на території підприємств (установ, організацій) та в місцях виконання працівниками робіт (обов’язків);
- представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ (тільки резервістам та військовозобов’язаним, які перебувають в зазначених органах на військовому обліку) — на усій території України.
Які дані має містити повістка
- прізвище, ім’я та по батькові, дата народження громадянина, якому адресована повістка;
- хто видав повістку — найменування ТЦК та СП або його відділів чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ;
- мета виклику (вид повістки: для уточнення облікових даних, проходження медкомісії, мобілізаційне розпорядження);
- коли з’явитися за викликом: місце, день і час;
- дата і підпис (від руки чи електронний) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
- реєстраційний номер повістки;
- інформація про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.
Повістку можна буде отримати як особисто, так і поштою.
Якщо вручають особисто — отримувач має на ній розписатися. Також процес вручення або відмови фіксуватиметься на фото або відео з 17 липня. Це може робити представник ТЦК та СП або поліцейський.
Якщо повістка буде надіслана поштою, то днем вручення буде вважатися, коли відправлення отримане, коли поштовий оператор зафіксував відмову від отримання відправлення або коли поштовий оператор зафіксував відсутність адресата за адресою.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наразі інформація в мобільному застосунку для військовозобов’язаних Резерв+ не є офіційним документом, а носить виключно інформаційний характер. Тому застосунок не може використовуватися у випадках, коли військовозобов’язаний має представити відповідний документ.
Також у Міноборони назвали дату, коли застосунок Резерв+ прирівняють до паперового військового квитка.