Таку думку він висловив в ефірі "Радіо Свобода", передає RegioNews.
"Спроби знайти справедливість під час війни – це інфантильно. Війна сама по собі несправедлива від самого початку…Тому, якщо ми справді хочемо затягнути будь-яке питання, яке потребує вирішення під час воєнного стану, ми будемо апелювати до аргументу справедливості. Це найбільш просто з точки зору популізму. Але, на мою думку, нам потрібно говорити про ефективність, тому що ця війна виграється не за рахунок лише справедливості, а за рахунок ефективності", – сказав депутат.
При цьому він назвав "абсолютно штучними" аргументи ворожої пропаганди щодо того, що воюють нібито тільки бідні. Нардеп навів приклади заможних людей, які воюють у ЗСУ, а також зазначив, що бійці на передовій отримують конкурентну заробітну плату.
"Це все зневага і штучна маніпуляція щодо того, що війна для бідних. Дуже багато різних людей воює. Питання зовсім в іншому. Питання в тому, як дати можливість Силам оборони робити це ефективно за рахунок економіки. І якщо немає розуміння, що без економіки можна мобілізувати хоч 2 млн людей, але не мати ресурсів для цього, це значить не розуміти дуже базових речей щодо того, яким чином ведуться війни, функціонує держава і економіка", – зазначив Наталуха.
Наталуха наголосив, що війна – це "завжди математика і питання ресурсів". Він пояснив, що ідея економічного бронювання полягає в тому, щоб дати підприємствам можливість прогнозування щодо подальшого ведення їхньої діяльності за рахунок критичних співробітників на місцях, бо інакше вони почнуть закриватися.
"Ми це вже бачимо, на жаль, це тренд. І цей тренд продовжується далі, коли мобілізують головних інженерів, головних технологів, без яких підприємство не може продовжувати далі функціонувати. При чому не просто підприємства, які випускають печиво (хоча вони теж важливі), а такі, які випускають дрони, РЕБ: вранці мобілізували головного інженера, ввечері вони вже думають про скорочення виробництва", – зауважив нардеп.
Наталуха підкреслив, що з цього випливає прагматичне питання – чи варто мобілізувати з цього підприємства 3-4 людини до війська і таким чином скоротити випуск дронів на 10-20-30 штук щомісяця, чи варто дати людям працювати і наростити кількість дронів на цьому підприємстві.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Комітеті Верховної ради України з питань економічного розвитку ініціативна група напрацювала пропозиції щодо економічного бронювання робітників за 20 тисяч грн військового збору.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук висловився щодо економічного бронювання від мобілізації. Він скептично оцінює цю ідею.