Стандартний кран для фільтра питної води відрізняється простою конструкцією, особливо порівняно із змішувачами для водопровідної. Але це не означає, що можна вибрати найдешевшу модель. Як правильно підібрати зручний кран – розповідаємо далі.
Зовні такі крани досить просто відрізнити від основних, особливо якщо вони змонтовані біля раковини. Вони менші за розміром і характеризуються вигнутою формою, невеликими ручками-вентилями (зазвичай з однією, але можна знайти і подвійний кран). Сам носик тонкий, однакового діаметра від основи до кінчика. Найпоширеніший колір — сріблястий, але бувають моделі в золотистому, мідному відтінку, з покриттям під мармур, яскраві варіанти та ін. Це дозволить заощадити місце на невеликій кухні або в іншому маленькому приміщенні, не доведеться робити окремий отвір для крана під фільтр. Якісними та надійними можна назвати крани з латуні. Матеріал не схильний до корозії, щільний і твердий, за ним досить просто доглядати за допомогою звичайної побутової хімії.
Перш ніж замовляти конкретну модель, краще порадитись із сантехніком, дизайнером або працівником магазину, в якому замовляєте саму систему фільтрації. Крім того, скористайтеся такими рекомендаціями:
Деякі крани оснащені додатковими функціями, наприклад, поворотним носиком, вбудованими фільтрами або індикаторами заміни. Визначте, які з них будуть вам корисні. Поруч із джерелом подачі очищеної води можна поставити склянки або чашки, зробити невеликий злив, з'єднаний з раковиною. Завдяки цьому в області не утворюватимуться калюжі чи плями.