Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресслужбу Київської митниці.
Київські митники завадили незаконному пересиланню за кордон уламків геологічних порід зі стародавніми істотами, що мають наукове значення та культурну цінність. Так, митники виявили 10 древніх каменів з відбитками істот під час митного контролю трьох міжнародних поштових відправлень.
Посилки прямували з України за кордон – до Таїланду, США та Іспанії. Відправником двох посилок був вказаний мешканець Тернополя.
Київська митниця відправила знахідки на експертизу. Фахівці Національного науково-природничого музею НАН України встановили, що чотири скам’янілості, що відправили до Іспанії – це плитки гірської породи з колекцією ракоскорпіонів, які мають майже цілі панцирі. Одна з плиток є унікальною, оскільки містить рештки одразу трьох ракоскорпіонів з кінцівками та зразки їх голів.
Дві скам’янілості, які прямували до Таїланду, виявилися цілими молюсками. Цілі зразки зустрічаються рідко і мають унікальне наукове значення. Ще одна скам’янілість – фрагмент панцира ракоскорпіона.
У відправленні до США були ще три скам’янілості, які фахівці ідентифікували як плитки червоного пісковику з тулубними панцирами шести так званих "девонських риб".
Вік всіх палеонтологічних зразків коливається в межах 408-443 млн років. Походять доісторичні скам’янілості з Поділля, з басейну річки Дністер.
"Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Палеонтологічні скарби вилучено", – йдеться у повідомленні.
У Київській митниці зазначили, що законодавство України не передбачає цивільного обігу археологічних знахідок, а всі археологічні предмети є власністю держави.
Нагадаємо, на Волині правоохоронці запобігли незаконному продажу на інтернет-аукціоні унікальної історичної пам’ятки часів Київської Русі – вирізьблену кам’яну плиту Х-ХІІІ ст. із зображенням "Святого воїна".