Нюанси щодо вручення повісток заброньованим працівникам підприємств пояснив юрист Андрій Топчій, передає RegioNews.
За словами юриста, заброньована особа не може бути, поза її згодою, мобілізована відповідно до ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Це правило діє до завершення строку бронювання.
Однак імовірність вручення повістки "на відправку" навіть у разі бронювання залишається. За словами юриста, ТЦК практикують вручення таких повісток, коли спливає термін бронювання. При цьому отримання цього виду повісток не означає, що людина 100-відсотково буде мобілізована.
"Якщо особа пройшла ВЛК, визнана придатною до військової служби та не має підстав для відстрочки, то така особа, безумовно, може бути мобілізована. У ТЦК є практика направлення повісток на відправку одразу після завершення права на відстрочку і законодавству така практика прямо не суперечить. При цьому, якщо особа з'являється до ТЦК та надає документи, які підтверджують право такої особи на відстрочку - відповідна повістка не реалізується", - пояснив Топчій.
Якщо ВЛК триватиме довгий час і закінчиться після завершення бронювання, то ймовірність отримання повістки після завершення ВЛК висока. Оскільки на момент завершення ВЛК та за відсутності права на відстрочку (наприклад, внаслідок бронювання). У такому випадку військкоматі має право мобілізувати таку особу.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам внести оновлену та більш справедливу постанову про бронювання, а також визначити вичерпний перелік об’єктів та підприємств критичної інфраструктури.