За законопроєкт віддали голоси 311 конгресмен, проти ж виступили 112. Тепер документ ще має пройти схвалення Сенату та президента, передає Громадське.
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки, зокрема від конгресвумен Вікторії Спартц та Марджорі Тейлор Грін — остання виступала проти будь-якої допомоги Україні.
Ще одну поправку — від конгресвумен Кет Кеммек — про вилучення з законопроєкту всієї невійськової допомоги Україні також відхилили. Вона наполягала, аби залишилась тільки військова допомога. Поправку відхилили 275 голосами проти ("за" проголосували 150).
Ухвалення законопроєкту супроводжувалось оваціями з боку конгресменів. Також члени Палати почали розмахувати українськими прапорами, через що отримали зауваження, оскільки в Конгресі заборонено розгортати прапори іноземних держав.
Нагадаємо, у верхній палаті Конгресу, Сенаті, ще з минулого року схвалений комплексний законопроєкт, який передбачає виділення 60 млрд доларів на допомогу Україні та видатки на допомогу іншим країнам. Цей документ місяцями залишався заблокованим у Палаті представників, де більшість становлять республіканці.
На тлі блокування республіканці подавали свої альтернативні ініціативи, які провалювалися на голосуванні.
Зрештою спікер Палати представників Майк Джонсон на закритому засіданні презентував чотири окремі законопроєкти, які розбили з великого законопроєкту, заблокованого республіканцями. Окремі документи стосуються американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритетів національної безпеки.
У Білому домі "на перший погляд" оцінили, що новий законопроєкт відповідає запитам Білого дому. А Президент США Джо Байден пообіцяв негайно підписати документ після схвалення Конгресом.