Як пише RegioNews, про це повідомила пресслужба Нацполіції України.
Громадяни були впевнені, що перераховують кошти на безпілотники для відправлення знайомим військовим у зону бойових дій. БПЛА пропонувалися за привабливою ціною (на 20-25% нижча ринкової), і 92 людини перерахувало шахраям понад 45 мільйонів гривень.
Шахраї справді виконали кілька перших замовлень, щоб ввести людей в оману, а переважна більшість замовників не отримала ні дронів, ні грошей. Йдеться про понад 600 різних БПЛА, які так і не потрапили до ЗСУ.
Зазначається, що організували злочинну схему дві жінки, які й раніше використовували надзвичайні ситуації в країні для ошукування громадян. Наприклад під час блекаутів вони отримали гроші за 40 старлінків, але так і не відправили їх замовникам, а в період бензинової кризи продавали недійсні паливні талони.
За даними провадженням у 2023 році слідчі Нацполіції вже оголосили їм про підозри і скерували обвинувальні акти в суд для розгляду справи по суті.
Під час обшуків у Києві, Одеській та Волинській областях правоохоронці вилучили банківські картки, мобільні телефони, компʼютерну техніку, реєстраційні номери та документи фінансово-господарської діяльності, які використовували шахраї.
Майно підозрюваних вартістю понад 4,5 мільйони гривень та 28,6 мільйонів гривень на банківських рахунках залучених до схеми підприємств заарештовані.
Основна організаторка тривалий час переховується за кордоном, однак наразі поліцейські вживають заходів, щоби оголосити її в міжнародний розшук. Двох інших фігурантів затримано і обрано їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині підприємець ошукав батька загиблого військового на понад 2,5 мільйона гривень. Підприємець переконував чоловіка, що його начебто розшукує поліція за скоєння тяжкого злочину, який насправді той не вчиняв і пообіцяв за грошову винагороду у сумі 2,5 млн грн "вирішити питання".