Про це повідомила доктор медичних наук, професорка Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Алла Мироненко в ефірі "Українського радіо".
За її словами, в нинішньому епідсезоні серед госпіталізованих осіб і серед дітей превалює грип. Щодо коронавірусу, то цей вірус адаптувався в людській популяції і значно менше людей потрапляють до лікарні.
"Якщо говорити загалом по країні, то зараз реєструється вже перевищення епідемічного порогу. В деяких областях досить високий рівень захворюваності – це Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Чернівецька області. В деяких – середній рівень захворюваності. У східних областях менший рівень захворюваності", — зазначила експерт.
Вона додає, що в Україні на сьогодні переважає субтип вірусу грипу А/H1N1. Також є невеликий відсоток H3N2, але він невеликий. Віруси грипу В теж трапляються, але зазвичай ці віруси завершують епідемію.
Особливістю вірусу грипу А/H1N1 - "свинячого" або пандемічного - є те, що він уражає більш молоді верстви населення.
Мироненко також вважає ефективним запровадження карантину у школах, що може знизити рівень захворюваності на 30%.
"Карантин дозволяє розтягнути епідемічний процес у часі. Адже діти все одно потім повертаються, хтось перехворів, хтось ще перехворіє. Але високе навантаження на медичну систему частково знімається за рахунок того, що це розтягується у часі", - підсумовує експерт МОЗ.
Нагадаємо, в Україні вдалося виявити випадки нового субваріанту JN.1, відомого як "Дженні", завдяки секвенуванню в Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Це спеціалізоване лабораторне дослідження, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус та розпізнати, які мутації відбулися у його геномі.