Про це стало відомо з трансляції засідання, передає RegioNews.
Проголосували за 55 депутатів, ще 11 — не голосували.
Як зазначає видання ZAXID.NET, звернення "щодо неприпустимості переслідування захисників української мови" ініціювали однопартійці Фаріон з ВО "Свобода" на її підтримку.
"Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон — разючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України", — йдеться у зверненні.
Депутати облради звернулись до Верховної Ради та Кабміну з вимогою "припинити переслідування Ірини Фаріон і вжити дієвих заходів для утвердження та розвитку державної мови".
Варто зазначити, що це звернення підтримали не з першого разу. На засіданні Львівської облради 28 грудня 2023 року двічі голосували за аналогічний проєкт, але голосів для ухвалення не вистачило.
Того ж місяця депутати Івано-Франківської міської ради підтримали на сесії звернення до СБУ та Міністерства освіти та науки України із закликом "припинити цькування мовознавця та професора Ірини Фаріон".
Нагадаємо, 15 листопада Національний університет "Львівська Політехніка" звільнив Ірину Фаріон з посади професорки кафедри української мови після її звинувачень у бік військових щодо спілкування російською мовою.
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій скандально відомої "мовознавиці" Ірини Фаріон.
Крім того, 8 листопада Фаріон повідомила, що отримала лист з підтримкою від студента з Криму. Вона виклала скриншот його листа, не приховавши особисті дані хлопця. Після цього студента схопили окупанти.
Читайте також: Фаріон проти "Азова". Чому в Україні знову з'явилися мовні скандали і чим вони небезпечні