Про це йдеться у розслідуванні "Схем", передає RegioNews.
Відповідно до майнової декларації Христенка за 2022 рік, ці апартаменти нардеп орендував 19 лютого – за 5 днів до повномасштабного вторгнення Росії.
У поданій в листопаді цього року декларації Христенко також продовжує вказувати у власності родини квартиру на 176 квадратних метрів у Москві.
У декларації Федір Христенко зазначив, що квартиру у Польщі орендує разом з дружиною та дочкою у власника – громадянина Польщі Мациєжа Дражкевича. Точна адреса у публічно доступній декларації не вказана, але, ймовірно, це будинок на вул. Сармацькій в елітному районі Варшави, де, за інформацією видання "Бахмут IN.UA", у серпні 2022 році були зафіксовані одразу три автівки, оформлені на дружину Христенка: BMW M760LI, Bentley Continental та Porsche Cayenne. Їх нардеп також задекларував.
Крім нового орендованого житла в Польщі, нардеп вказав у декларації, що родина володіє квартирою на 176 квадратних метрів та трьома паркомісцями у Москві. Ця нерухомість записана на дружину Марину Христенко з 2018-го року. Орієнтовна вартість таких апартаментів, згідно з сайтами нерухомості, приблизно 1 мільйон доларів.
Як стало відомо "Схемам" від джерел із доступом до бази перетину кордону, Христенко виїхав з України за 10 днів до повномасштабної війни. Депутат вилетів із Борисполя 14 лютого 2022-го року, й відтоді не повертався.
Федір Христенко у 2019 році був обраний народним депутатом від партії "Опозиційна платформа – За життя" за виборчим округом в Бахмутському районі Донецькій області, який наразі частково окупований армією РФ.
За інформацією "Схем", тесть Христенка – Сергій Брюховецький – має бізнес-зв'язки в угрупованні "ДНР". Але це не завадило йому у 2021 році отримати від державного Укрексімбанку кредит на 60 мільйонів доларів для купівлі торгівельного центру "Скай Молл" у Києві.
Як раніше повідомлялось, депутат Верховної Ради Наталія Королевська з 2006 року має нерухомість біля Москви, але за 16 років перебування у парламенті жодного разу її не задекларувала. На підмосковний будинок Королевської журналісти вийшли, коли мали намір дізнатися, куди вона поділася після початку російського вторгнення. Пошуки вони почали з Росії, бо Королевська потрапила у Верховну Раду як представниця проросійської партії ОПЗЖ та має близьких родичів у Росії.