Про це розповів спікер Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в інтерв'ю виданню "Новинарня", передає RegioNews.
"Зараз ми вже маємо 15 збитих "Кинжалів".Плюс ще десятки збитих балістичних ракет, які летіли на Київ. Patriot себе показав", - сказав полковник.
Представник ПС зазначив, що станом на вересень минулого року із ЗРК у Сил оборони не було західних зразків озброєння - лише "радянське".
"Так, комплекс С-125 у невеликій кількості. Так, "Оса" в ППО Сухопутних військ. Так, "Шилка", зенітки. Не було жодних мобільних вогневих груп. Ми почали знищувати ворожі ракети та дрони переважно ракетами Бук-М1 і С -300", - каже він.
На початку широкомасштабного вторгнення російських окупантів Україна постійно зверталася до країн-партнерів із проханнями або "закрити" наше небо, або надати Силам оборони для цього інструменти.
"У жовтні 2022 року ми отримали перші комплекси від партнерів: коли почалися (російські) обстріли (української) інфраструктури, до нас надійшли перші NASAMS. Дві батареї, в яких було лише 3 установки. Цього було дуже мало. Далі прийшла батарея IRIS-T. Це теж пішло на столичний напрямок, тому що на Київ тоді летіло все", - розповів Ігнат.
У цьому контексті він пояснив, що насправді найкраще прикриваються ті напрямки, куди найбільше б'є противник.
"І протягом шести місяців важкого опалювального сезону левову частку ударів узяв на себе саме Київ", - зазначив полковник.
Також представник ПС додав, що такі західні комплекси не передовий ставити було не можна, тому що російські загарбники могли їх знищити там своєю артилерією.
"І NASAMS, і IRIS-T чудово відпрацьовують, дають 100% результат: одна ракета йде на одну ціль. Партнери це бачать – і дають нам ще кілька систем, ми направляємо їх в інші регіони... Але все одно цього мало - дуже великий видаток ракет. Плюс виснаження ППО, техніка ламається", - розповів речник.
За словами представника Повітряних сил, для того, щоб захиститися зараз від балістичних ракет, Силам оборони потрібно мати наземні системи "з сучасними ракетами, як у Patriot, який довів, що він збиває "Кинжали".
Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що холод, сильний вітер і погана видимість, які сьогодні спостерігаються в Україні, впливають на роботу авіації, а також на здатність окупантів бити безпілотниками. На роботу БПЛА, зокрема впливає сила вітру – їх може просто здувати.