У Державній міграційній службі розповіли, як оформити документи на право проживання в Україні, якщо реєстрація місця проживання опинилася на ТОТ, передає RegioNews.
У відомстві зазначили, що понад 150 тисяч іноземних громадян перебувають на обліку в Києві та Київській області.
"Для законності проживання на території України їм необхідно мати визначені законодавством підстави і вчасно оформлювати відповідні документи", – йдеться у повідомленні.
У ДМС пояснили, що під час карантину в Україні діяла постанова Кабміну № 259, відповідно до якої оформлення документів, що посвідчують особу, здійснювалось за місцем звернення особи, тобто без прив’язки до зареєстрованого місця проживання.
"Така норма мала велике значення для тих іноземців, чия реєстрація місця проживання опинилася на окупованій території України", – додали у відомстві.
Коли карантин завершився, питання лишається врегульованим, адже діє постанова КМУ від 01.10.2014 № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб".
Відповідно до документа, іноземець або особа без громадянства, які виїхали з ТОТ, а також перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, має право оформити довідку ВПО.
"Тож для отримання дозволу на імміграцію в Україну, посвідки на постійне чи тимчасове проживання, продовження строку перебування на території України або для визнання особою без громадянства гості України можуть звертатися до територіального органу ДМС за місцем фактичного проживання, що підтверджується довідкою внутрішньо переміщеної особи", – резюмував начальник Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області В'ячеслав Гузь.
Нагадаємо, в Україні з 1 серпня змінилися не лише правила грошових виплат переселенцям (ВПО), а й їх терміни. Тепер допомогу виплачуватимуть у два періоди – до 15 та до 28 числа кожного місяця.
За результатами проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб допомогу на проживання безпідставно отримували близько 109 тис. українців, які перебували за кордоном. Наразі виплати їм припинено.
Також повідомлялося, що в Україні на внутрішньо переміщених осіб (ВПО) чекають посилені перевірки. Фахівці Національної соціальної сервісної служби можуть здійснювати моніторинг фактичного місця переселенців, які отримують допомогу на проживання.