Про це розповіла голова Мінреінтеграції Ірина Верещук під час загальнонаціонального телемарафону, передає RegioNews.
Як розповіла очільниця відомства, відомі перші підсумки масової верифікації виплат коштів внутрішньо переміщених осіб, яку здійснюють з 1 серпня.
Йдеться про допомогу в розмірі:
Під час посиленого моніторингу правомірності виплат виявили безпідставні нарахування. Так, 10 тисяч осіб, які є в реєстрах РАЦСУ, вважаються померлими.
Проте траплялися випадки, коли виплати скасовували помилково. Йдеться про одну тисячу переселенців, яким припинили виплати безпідставно.
"Щодо 10 тисяч людей, які померли. Виявилося, що приблизно 10% з тих 10 тисяч людей, на щастя, виявилися живими. Реєстр, який показує особу як померлу, не містить даних про податковий номер. І ті люди, які були в реєстрах на виплату ВПО, як виявилося, були повними тезками. Прізвище, ім'я, по батькові, дата, рік народження — усе, що міститься в реєстрі померлих, було в реєстрі ВПО", — зауважила Верещук.
Вона зазначила, що після з'ясування обставин таким громадянам виплати повернуть.
Через це у реєстр померлих додаватимуть ідентифікаційні коди, щоб уникнути подібних випадків у майбутньому.
Також виплати повернули 0,3% українцям, які виїхали за кордон.
Загалом близько 130 тисяч переселенців втратили державну допомогу. З 1 серпня виплати скасували особам, які: перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин чи повернулися до залишеного місця проживання. Також виплати не продовжують особам, яких позбавили волі чи були засуджені за колабораціонізм.
Нагадаємо, в Україні з 1 серпня змінилися не лише правила грошових виплат переселенцям (ВПО), а й їх терміни. Тепер допомогу виплачуватимуть у два періоди – до 15 та до 28 числа кожного місяця.
За результатами проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб допомогу на проживання безпідставно отримували близько 109 тис. українців, які перебували за кордоном. Наразі виплати їм припинено.
Також повідомлялося, що в Україні на внутрішньо переміщених осіб (ВПО) чекають посилені перевірки. Фахівці Національної соціальної сервісної служби можуть здійснювати моніторинг фактичного місця переселенців, які отримують допомогу на проживання.