"У ЗМІ пишуть, що даний законопроект покликаний обмежити повноваження чинного мера Києва. Я постійно повторюю і нагадую, що це не відповідає дійсності. Даний законопроект, навпаки, відновлює в Києві місцеве самоврядування ... повноваження чинного мера не будуть урізані. Його повноваження будуть розширені у зв'язку з тим, що він очолить незалежний орган самоврядування. Це чітко прописано в статті 8-ий законопроекту. Жодного посягання на його повноваження немає", - заявив Безгін, пише RegioNews з посиланням на "Інтерфакс-Україна"
Він уточнив, що дострокові вибори мера Києва не плануються.
"Мер Києва обраний в 2020 році. Не варто очікувати будь-яких дострокових виборів. Наступні місцеві вибори відбудуться через 4 роки. Якщо Київська міська рада захоче саморозпуску - це їх право", - підкреслив він.
За словами нардепа, документ передбачає поділ посад міського голови Києва та голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Відповідно, КМДА отримає виключно наглядові функції, а незалежний орган самоврядування Києва - господарські.
Крім того, законопроект поділяє повноваження на рівні Києва та районних рад, які згодом будуть створені. Для цього передбачений перехідний період. У діяльність районних рад центральна виконавча влада також не матиме права втручатися.
Що стосується впровадження в КМДА посади префекта, як зазначив Безгін, "отримання ним будь-яких надповноважень не відповідає дійсності, оскільки проводиться чітка паралель законопроекту 2143-З з законопроектом Про місцеві державні адміністрації 4298, коли в разі порушення закону або Конституції голова КМДА зможе звертатися до суду за спрощеною процедурою".
"Більше того, закон Про столицю спирається на законопроект Про місцеві державні адміністрації, який і в частині спостереження, і в цілому підтриманий публічно Асоціацією міст України, яку очолює Віталій Кличко", - сказав він.
У першому читанні законопроект був прийнятий Верховною Радою 3 жовтня 2019 року.
Метою законопроекту, згідно з пояснювальною запискою до нього, є оптимізація системи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в столиці України шляхом уточнення повноважень цих органів, а також виключення з системи управління Києва можливості монополізації влади однією посадовою особою.