Спецназ Державного бюро розслідувань приїхав в музей Івана Гончара, де була відкрита виставка картин з приватної колекції Петра і Марини Порошенко
Сьогодні відбулися справжні "маски-шоу" часів Януковича у музею, яке по суті зробили співробітники ДБР. Спочатку слідчі зайшли в галерею і почали її оглядати, і коли адвокат Головань (адвокат Петра Порошенка - ред.) почав їх питати, що вони тут роблять і з яким процесуальним дією вони тут знаходяться, вони замовкли і не змогли відповісти на питання. Він показав їм свої документи адвоката, вони втекли в машину, потім вони повернулися разом зі спецназом в масках, в дорогий спеціальному одязі. Забігли з цим спецназом в адміністрацію музею імені Гончара. Заблокували вхід в кабінет директора і не дозволили ні журналістам, ні народним депутатам пройти в кабінет і дізнатися, що відбувається", - розповів Погребиський.
З'явилися люди, які назвали себе співробітниками ДБР, підняли шум, намагалися якось вкинути якісь повістки. Але як тільки ми почали детально розбиратися хто вони, які в них посади, запропонували їм не махати посвідченнями перед нами, а надати нам можливість акуратно записати дані їх посвідчень, не тільки їх імена, але і посади, і дату видачі, і так далі - вони відразу ж почали поспішати і покинули приміщення для виставки", - розповів адвокат Порошенко Ігор Головань.
"Є відео як вони покидали його, як ми намагалися їх переслідувати щоб все ж поговорити. Потім вони повернулися вже з підкріпленням - хлопчиками в масках, бронежилетах з написами ДБР, які завжди були мовчазні", - додав Головань.
За словами адвоката, абсолютно невідомо для чого вони сюди прибули, абсолютно невідомо, що вони тут робили в приміщенні музею, в офісах керівництва.
Адвокат розповів, що бачив мінімум трьох у масках зі зброєю.
"Може їх було четверо, прохід мені загороджували троє і один сказав, що він слідчий і двоє сказали, що вони оперативні працівники. Тобто на політичні переслідування сил, засобів і ресурсів Державне бюро розслідувань не шкодує", - зазначив він.
Як відомо, сьогодні Петро Порошенко відкрив у Музеї Гончара виставку 43 картин із сімейної колекції, через які його викликали в ГБР на допит у справі нібито контрабанди цих картин. Там же в музеї під склом лежать всі документи, що підтверджують законність ввезення полотен на територію України і сплату всіх необхідних зборів.
Адвокат Ігор Головань утверджает, що ні Петро, ні Марина Порошенко повістки на допит в ГБР не отримували.
Хотів би висловити слова подяки і тим, без кого прискорення цієї виставки не було б можливим. В першу чергу це фактичному керівнику ДБР, адвокату Януковича Бабикову, куратору правоохоронних органів в Офісі Президента адвокату Єфремова Смирнову, всієї потужній команді ГПУ на чолі з керівником Офісу Генпрокурором Венедиктової. Особливі слова подяки хочеться висловити Військовій прокуратурі, так як тільки вони наважилися підписати внесення відверто брехливої інформації до Єдиного реєстру розслідувань", - зазначив Порошенко.
На виставці представлені картини художників з українськими коренями з сімейної колекції Порошенко. Він також зазначив, що в експозиції - роботи художників, які були пов'язані з Україною, любили її, працювали тут, а їх твори мають велике значення для всіх, хто поважає справжнє мистецтво.
"Тут ви зможете побачити і роботи Айвазовського, сім'я якого - з Галичини, який сформувався як художник у Феодосії в Криму. Крим - це Україна. Ми бачимо роботи Лагоріо - одного з кращих учнів Айвазовського. Значною мірою представлений Вільгельм Котарбінський - поляк з походження, більшу частину свого життя провів у Києві та брав участь у розписах Володимирського собору. Тропінін і його портети, які мають відношення до Вінницької області, в Могилів-Подільському. Хмелюк, який також має відношення до Вінницької області. Ілля Рєпін, який народився у Чугуєві і є класичним художником, який малював у тому числі і козацький побут", - розповів Порошенко.
Петро Порошенко зазначив, що картини були куплені і ввезені в Україну задовго до його президентської каденції - ще в 2012 році.