"Це трапилося у полі між "Азотом" і залізничною колією біля села Хутори. Там він вигулював свою таксу. Ця порода виганяє із нір гризунів. І вона помітила цю куницю. Дика тварина побігла. Але неподалік була зграя бродячих собак. Вони накинулися на куницю, придушили і розбіглися. Чоловік підійшов подивитися, а куниця, очевидно, перебувала в стані агонії, кинулася і вкусила його за великий палець правої руки і пошкодила ніготь", - розповів головний лікар Черкаської міської санепідемстанції 54-річний Василь Загородній, передає Gazeta.ua.
Постраждалий чоловік відразу ж звернувся у травмпункт.
"Він розповів, що куницю залишив там, у полі. Прикидав її снігом. Але лікарі сказали, щоб він забрав її на аналіз. Він поїхав знову на поле. В рукавицях поклав її у пакет, а зверху ще в два. Запаковану куницю відвіз у лабораторію. Того ж дня виявили, що в куниці позитивна експертиза на сказ. Чоловіку призначений комбінований курс лікування", - зазначив Василь Володимирович.
Надзвичайна протиепізоотична комісія міськвиконкому затвердила комплексний план заходів з локалізації та ліквідації осередку сказу тварин у Черкасах, необхідності обов'язкової вакцинації домашніх тварин від сказу.
"Особливо звертаюсь до власників котів та собак. Щоб не наражали своє здоров'я та своїх улюбленців на смертельну небезпеку зараження сказом. Потрібно заздалегідь вакцинувати тварин від цієї небезпечної хвороби. У державних закладах є безкоштовна і абсолютно нешкідлива вакцина. Тоді як для людини, яка вчасно не звернеться за медичною допомогою, укус зараженої на сказ тварини загрожує смертю. Хворий гине у страшних муках, оскільки сказ вражає нервову систему. В нашій області регулярно фіксуються випадки сказу. В основному пов'язані з укусами диких тварин з прилеглих лісових масивів. Найнебезпечнішим "резервуаром" хвороби на сказ є лисиця", - наголосив головний державний інспектор ветеринарної медицини міста Василь Крук.