UA | RU
25 серпня 2011, 10:15 7

У Маріуполі бастують проти наркоторгівлі

Колишні залежні за життя без залежності. У Маріуполі колишні наркомани вимагали прикрити у місті торгівлю наркотиками.
Колишні залежні за життя без залежності. У Маріуполі колишні наркомани вимагали прикрити у місті торгівлю наркотиками.

Акцію протесту розгорнули прямо під будинком, який свого часу не давав їм життя. Активно підтримали "здоровий" мітинг й молодь та пересічні городяни. За словами місцевих, ця "точка" працює майже 20 років. Всякий раз її власниця залишалася непокараною, передає "24".

Багато хто з постійних клієнтів знаної у місті наркоторговки не прийшов, бо багато з них не дожили.

"Двічі вона притягувалася до адміністративної відповідальності і тричі до кримінальної відповідальності, зокрема за збут наркотичних речовин", - доповіла керівник прес-служби Маріупольського міського Управління ВС Юлія Лафазан.

Днями наркоторговку знову відпустили з зали суду під підписку про невиїзд. Тож реабілітаційні центри, де наркоманів повертають до нормального життя, готуються до нових жертв смертельного зілля. Едуард - колишній наркозалежний - похоронив всіх своїх друзів. Сам ледве врятувався від наркоти, тепер згадує, як приходив до цього віконця у дверях по кілька разів на день.

"Постукав, дав їй гроші, сказав скільки мені треба і все. Вона з посмішкою - приходьте ще", - розповів колишній наркозалежний Едуард.

Місцеві жителі на сусідку, що торгує зіллям, писали в міліцію, скаржилися в міську раду, але щодня під вікнами клієнтів тільки більшало.

"Ця точка працювала в цілодобовому режимі - 24 години на добу. Сюди могли зайти будь-яка вікова категорія дітей, підлітків та юнаків - тобто від 7 років. Вона покине тільки в одному випадку - якщо її посадять в тюрму або просто її не стане, тому що це дуже прибуткова справа", - сказав колишній наркозалежний Олексій.

"Я чув з уст судді слова до "зірки" маріупольської наркоторгівлі - "все буде добре" - я був в метрі в цей момент. Я не маю ілюзій, а впевнений, що мова йде про серйозні фінансові процеси, які стимулюють суддів до ухвалення подібних рішень" – каже організатор акції Геннадій Мохненко.

Відтак організатори акції сподіваються привернути увагу вищої влади до правосуддя у Маріуполі та не допустити, щоб наркотики забирали нові людські життя.


Погуляйко Юрій Михайлович
Голова Волинської обласної державної адміністрації
Гусєв Юрій Веніамінович
Голова Херсонської обласної державної адміністрації
Всі досьє »