19.06.2018, Вівторок, 11:35

USD 26.2400

EUR 30.5500

Київ

+17°
C

Регіональні новини »

Регіональні новини »

Росіяни назвали Джамалу іншопланетянкою

13 травня 2016

12 травня в Стокгольмі відбувся другий півфінал Євробачення 2016. За його підсумком українська співачка Джамала потрапила до наступного етапу пісенного конкурсу. Виступатиме в фіналі під номером 21. Росіянин Сергій Лазарєв співатиме 18-м.

На російському телебаченні Євробачення транслює канал Росія 1. Під час другого півфіналу коментатори Ернест Мацькявічус та Дмитро Губернієв обійшли стороною тему геноциду кримських татар, підняту в композиції "1944".

"Джамала виконає пісню, присвячену долі її близьких родичів, але в Європі її сприймають, як ще одну молитву про долі людей, які, свідомо чи несвідомо, залишають свій дім у пошуках кращого життя" - прокоментували виступ українки Росія 1.

Портал Газета.РУ навпаки, нічого приховувати не став і тему пісні у текстовій онлайн-трансляції висвітлив повністю. Лише пожартував з приводу модності композиції: Пісня бадьора, енергійна, зроблена в модному мінімалістичному ключі. Трохи подібна на номер Плави Лагуни (іншопланетна співачка з фільму Люка Бесона "П`ятий елемент"). Не обійшлось в емоціному номері й без вірменського дудука. Також Газета.РУ нагадала про те, що пісня "1944" після національного відбору привернула увагу EBU - спеціального комітету, який бореться, з політичним підтекстом в композиціях учасників Євробачення.

А ось голову комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтина Косачева виступ Джамали розлютив.

"Не про депортацію і не про кримських татар ця пісня. Вона про себе, улюблених, про українців, нібито змучених східним сусідом гірше будь-якої депортації " - заявив він на своїй сторінці Facebook.


Джерело: http://gazeta.ua/articles/culture/_rosiyani-nazvali-dzhamalu-inshoplanetyankoyu/697846