21.06.2018, Четверг, 14:48

USD 26.1400

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Публікації »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Дослідження з'ясувало ставлення білих комірців до 9 травня

05 травня 2016

Для більшості офісних працівників - білих комірців - свято 9 травня це день перемоги над нацистським режимом та день пам'яті загиблих у Великій Вітчизняній війні, свідчить опитування кадрового порталу hh.ua.

"За час незалежності України ставлення українців до деяких історичних подій змінилося. Змінилося й сприйняття багатьох свят. Однак, 9 травня для білих комірців поза часом і політики. Більшість з них пам'ятають про цей день, хоча і вкладають в нього різний зміст", - йдеться в результатах дослідження.

З тим, що 9 травня це в першу чергу день перемоги над нацистським режимом, згодні трохи менше третини опитаних. Практично стільки ж назвали цей день днем пам'яті загиблих у Великій Вітчизняній війні. Кожен четвертий вважає його днем перемоги Радянського Союзу, а кожен п'ятий - днем пам'яті жертв Другої світової війни. Один з восьми опитаних ставитися до дня 9 травня нейтрально і просто насолоджується додатковим вихідним. Один з десяти надає цьому дню негативного значення і називає 9 травня днем перемоги одного тоталітарного режиму над іншим.

 

Тільки 6% опитаних вважають, що свято 9 травня "віджив" своє. Інші шанують його, хоча й вважають, що він не має ніякого відношення до роботи. Лише один з семи офісних працівників відзначає День перемоги у колі колег.

Нагадаємо, у 2015 році президент України Петро Порошенко підписав указ про встановлення в Україні Дня пам'яті та примирення, який буде відзначатися щороку 8 травня.