13.12.2019, П'ятниця, 22:40

USD 23.3000

RUB 0.3670

EUR 26.0000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Відео »

Фотоподія »

Нагороджено переможців конкурсу "Вікі любить Землю"

11 червня 2013

«Вікімедіа Україна» завершила конкурс «Вікі любить Землю» та нагородила переможців, обраних експертним журі. Про це RegioNews повідомили у прес-службі ГО Вікімедіа.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» тривав з 15 квітня по 15 травня 2013 року. Його метою було накопичення та передання у суспільне надбання високоякісних фотографій української природи.

Оргкомітет «Вікі любить Землю» сформував перелік із 7384 об’єктів природно-заповідного фонду України. 1104 з них було сфотографовано. 365 учасників конкурсу завантажили до Вікісховища свої роботи загальною кількістю 11736 фотографій. Тепер усі ці світлини стали надбанням людства.

«В Інтернеті немає жодної іншої сторінки, окрім «Вікі любить Землю», яка б містила назви і навіть короткі описи всіх територій природно-заповідного фонду України», - підкреслює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України та член журі конкурсу.

Наповнення Вікісховища фотографіями необхідне для створення Вікіпедією найповнішого каталогу пам’яток природи України, — зазначають представники «Вікімедіа Україна». Але для цього потрібно ще багато зробити. Багато об’єктів природи ще не сфотографовано для вільного використання під ліцензією Creative Commons. Також треба під кожну з пам’яток завести окрему статтю у Вікіпедії. Долучитися ж до цього процесу та зробити свій внесок може кожний охочий.

12 найкращих фото належать шести авторам, і усі вони були нагороджені: Krasnickaja Katya, Сергій Криниця (Haidamac), Balkhovitin, Деревягін Ігор, Михайло Пецкович, Львів та Слава Леонтьев.

Перші призи в номінації «Найкраще фото» отримали:

1 місце — Krasnickaja Katya, робота «Світанок на г. Ай-Петрі»
2 місце — Сергій Криниця (Haidamac), «Дністровський каньйон», м. Заліщики, Тернопільська область
3 місце — Balkhovitin, «Склоподібне оголення верхньої крейди», м. Краматорськ, Донецька область

Переможці конкурсу в номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток»:

Haidamac — 262 пам’ятки
Denis Vitchenko — 161 пам’ятка
Kiyanka — 110 пам’яток
RBohdan — 86 пам’яток
Revontulet — 64 пам’ятки
Наступного року організатори планують зробити конкурс міжнародним.

Запрошуємо також переглянути слайд-фільм з описом та підсумками конкурсу: http://wikimediaukraine.wordpress.com/2013/06/09/wle/

Додаткова інформація та кращі 70 фото: http://wle.org.ua