18.09.2019, Середа, 12:47

USD 24.5000

RUB 0.3720

EUR 27.0000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

У Вірменії створили новий музичний інструмент

31 травня 2013

У Вірменії з'явився новий музичний інструмент - бас-канон.

Про це, як повідомляє агентство "Новини-Вірменія", заявив автор ідеї інструменту, композитор Ара Геворкян. За його словами, бас-канон не має аналогів у світі, передає Gazeta.ua.

В основі нового інструменту - канон, традиційний щипковий інструмент. За словами композитора, ідея створення бас-канону пов'язана з тим, що у народних інструментів у Вірменії часто відсутні функції баса: щоб заповнити цей недолік, доводиться використовувати контрабас. Працюючи над своїм музичним твором, композитор за допомогою комп'ютера на октаву знизив партію баса в звучанні канону і отримав потрібний йому звук.

У життя ідею Геворкяна втілив майстер народних інструментів Альберт Закарян. За вісім місяців він спроектував і виготовив шіестнадцатиструнний канон зі струнами контрабаса, з якого можна витягати глибокі й сильні баси. Створення першого бас-канону обійшлося приблизно в тисячу доларів.

Вже зараз, як зазначили творці інструменту, всі права на нього зареєстровані. Канон, який використовували у своєму проекті Геворкян і Закарян, відомий також під назвою "канун" і розповсюджений не тільки у Вірменії, але також в Азербайджані, Туреччині, на Балканах і в арабських країнах. І за зовнішнім виглядом, і за можливостями цей інструмент схожий з гуслями.