18.07.2018, Середа, 21:19

USD 26.2700

EUR 30.6000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Опозиція планує узаконити День УПА

28 березня 2013

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про встановлення нового вихідного дня – 14 жовтня. Документ подали депутати від ВО «Батьківщина» Володимир Яворівський та Василь Пазиняк.
Згідно із законопроектом, пропонується офіційно відзначати 14 жовтня свято під назвою День Покрови Пресвятої Богородиці – День українського війська.

Як вказано в тексті законопроекту, це свято має бути вихідним днем, передає Тиждень.
Воно повинно входити водночас до переліку державних свят та релігійних свят (поряд із Різдвом, Великоднем та Трійцею), коли в країні встановлюється неробочий день. Також депутати пропонують цим же законопроектом скоротити тривалість святкування Дня міжнародної солідарності трудящих (1 та 2 травня) до одного вихідного дня – 1 травня.
Як відомо, в Україні сьогодні відзначаються День Збройних сил (6 грудня) та День захисника Вітчизни (23 лютого). Проте в Кодексі законів про працю офіційні вихідні на ці дні не встановлено.
Разом із тим, націонал-демократичні та націоналістичні партії й організації щороку відзначають 14 жовтня, у День Покрови, річницю створення українського козацтва та Української повстанської армії.