23.05.2018, Середа, 21:37

USD 25.9400

EUR 30.5000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

В Ужгороді "свободівці" побили угорських туристів із дітьми – ЗМІ

19 березня 2013

Генеральне консульство Угорської Республіки звернулося до прокуратури Закарпатської області з проханням розслідувати факт побиття угорських туристів в Ужгороді.

Як повідомила прес-секретар прокуратури Закарпатської області Вікторія Попович, до прокуратури Ужгорода надійшло звернення про те, що 16 березня в Ужгороді невідомі напали на угорських туристів. Наразі прокуратурою організована перевірка викладеного у зверненні факту, передає Радіо Свобода.
У прес-центрі Закарпатської ОДА сьогодні повідомили, що на адресу голови облдержадміністрації і мерії Ужгорода також надійшло звернення від генерального консульства Угорщини в Ужгороді про побиття угорських туристів.
За інформацією прес-центру, нападники ображали угорців і зривали з їхнього одягу кокарди – символ національного свята (15 березня угорці святкують річницю Угорської революції 1848 року).
«Серйозності інциденту надає й те, що серед потерпілих були діти», – уточнили у прес-центрі ОДА.
Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида з цього приводу оприлюднив заяву, в якій ідеться про неприпустимість будь-яких міжнаціональних конфліктів у області.
«Будь-яке насилля не має виправдання, а тим більше, якщо воно скоєне через політичні амбіції і направлене проти представників нацменшин, та ще й дітей. Маю надію, таких інцидентів, який стався в Ужгороді, більше не буде», – йдеться в заяві.
Голова Закарпатської ОДА попросив прокуратуру взяти справу на контроль, забезпечити неупереджене розслідування та покарати винних.
Водночас у низці угорських і закарпатських ЗМІ також з’явилася інформація про те, що побили угорських туристів представники ВО «Свобода».
Демократична спілка угорців України також заявила про факт побиття невідомими туристів і учнів з Угорщини, а також про те, що того ж дня ВО «Свобода» організувала смолоскипну ходу у місті Берегово, під час якої лунали антиугорські заклики.
Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» заявила, що поширена в ЗМІ інформація є провокацією і не відповідає дійсності.