23.02.2019, Субота, 01:04

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Потужність вибуху челябінського метеорита склала близько 500 кілотонн

16 лютого 2013

Потужність вибуху, що стався в момент входу в атмосферу метеорита над Челябінською областю, склала, за оцінками NASA, від 300 до 500 кілотонн.

Метеорит довжиною 17 метрів, маса якого складала близько 10 тисяч тонн, увійшов в атмосферу Землі на швидкості як мінімум в 64 тисяч кілометрів на годину, повідомляється на сайті Північноамериканського космічного агентства, передає Корреспондент.
Метеорит вибухнув на висоті від 19 до 24 кілометрів. Дані NASA про челябінський метеорит дещо відрізняються від наведених раніше Російською академією наук. За оцінкою російських фахівців, метеорит увійшов в атмосферу на швидкості в 54 тисячі кілометрів на годину і вибухнув на висоті у 30-50 кілометрів.
Нагадаємо, як з'ясували вчені, аномальним явищем в небі над Челябінською областю виявився болід вагою приблизно в 1 кілограм.
Як повідомили в Коуровскій обсерваторії, поява одиночки такого розміру в атмосфері Землі передбачити було неможливо. Метеорит пройшов від Казахстану через південь Тюменської, Курганської і Свердловської області.
Над центром Челябінська жителі побачили яскраво-білий спалах, а потім почули сильний хлопок. У багатьох будинках повилітали шибки. Очевидці також спостерігали в небі "хвіст" з клубів білого диму. За останніми даними, кількість постраждалих від падіння уламків метеорита в Челябінській області досягла тисячі осіб.