23.02.2019, Субота, 00:52

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Українська «Вікіпедія» на 9 році існування відзначає 75 мільйонів переглядів щомісяця

30 січня 2013

Сьогодні, 30 січня, українська електронна вільна енциклопедія «Вікіпедія» відзначає 9 років від дня свого заснування. На прес-конференції в інформаційному агентстві RegioNews представники громадської організації «Вікімедіа Україна» нагадали, що цього дня у 2004 році у просторі української «Вікіпедії» народилася стаття «Атом», яку умовно вважають першою. На той час стаття мала два речення, 714 знаків.

Станом на сьогодні, як повідомив виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, вітчизняна «Вікіпедія» налічує 426 800 енциклопедичних статей і посідає 19 місце в світі.

«Це найбільша в історії енциклопедія українською мовою, яка має близько 200 редакторів і 26 адміністраторів. Уявіть, близько 200 людей мають право надавати статус «перевірено», − сказав Юрій Пероганич.

Якщо аналізувати досягнення української «Вікіпедії» в цифрах, то ми маємо наступне:

- щосекунди 29 переглядів сторінок, 100 000 щогодини, 2,5 млн щодня і 75 млн переглядів на місяць;
- 2200 зареєстрованих користувачів, серед них хоча б один здійснив редагування за останніх 30 днів;
- 1300 тисяч усіх сторінок, враховуючи сторінки користувачів, обговорень, шаблони, правила;
- 11 800 тисяч редагувань, що становить в середньому 9 редагувань на сторінку.

Як зазначив академік НАН України Віктор Грінченко, «Вікіпедія» вже стала елементом культури інформаційного суспільства.

«Без використання «Вікіпедії» я навіть не уявляю своєї професійної діяльності», − наголосив академік.

Зокрема, один із учасників прес-конференції, віце-президент АН вищої школи України Максим Стріха згадав, що в 2010 році стан української «Вікіпедії» був значно гірший за сьогоднішній.

«Українська «Вікіпедія» зробила ривок саме за останні роки. Мене приємно дивує, що кращі статті в нашій «Вікіпедії» вже наближаються до «Британіки», − зазначив Максим Стріха.

Одні з основних чинників успіху української «Вікіпедії» полягають, на думку виконавчого директора ГО «Вікімедіа Україна» Юрія Пероганича, у тому, що україномовне населення має велику спроможність творити інтелектуальний продукт, а також за рахунок того, що користувачі «Вікіпедії» сформували спільноту дуже активних учасників, які здійснюють стабільні редагування матеріалу.

Проте існують і слабкі сторони української «Вікіпедії», зокрема, фінансові. Лише поодинокі приклади матеріальної підтримки згадують представники громадської організації «Вікімедіа Україна». Пожертви для «Вікіпедії» здійснювалися через Фонд Богдана Гаврилишина, Асоціацію благодійників України, а також через окремих людей. Окрім того, в законодавстві України відсутня «відсоткова благодійність», на відміну від тих само Польщі і Румунії, де платник податку може виділити окремий відсоток на підтримку «Вікіпедії».
Натомість приємно дивує той факт, що серед користувачів інтернету знайшлися люди, які присвятили частину свого вільного часу для створення контенту української «Вікіпедії» абсолютно добровільно. Редактор енциклопедії, журналіст «Телекритики» Лера Лауда розповіла про кількох цікавих «вікіпедистів», один із яких взагалі мешкає в Канаді і в свої 62 роки активно пише унікальний матеріал для «Вікіпедії» у перервах між викладанням і приватним життям.