18.07.2018, Середа, 04:17

USD 26.1800

EUR 30.6300

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Скляний купол Верховної Ради може в будь-який момент впасти на депутатів

03 вересня 2012

Напередодні відкриття осінньої сесії, останньої для депутатів нинішнього скликання, у Верховній Раді б'ють на сполох. Металоконструкції, які скріплюють величезний скляний купол, що вінчає будівлю парламенту, прогнили.

Народні обранці побоюються, що тонни скла і металу обрушаться вниз. Не виключено, у розпал чергового засідання, пише Форум.
«За останні роки не виділяли грошей ні на реставрацію, ні хоча б на ремонт купола. Нам, депутатам, залишається тільки сподіватися, що співробітники, які відповідають за технічну безпеку будівель Верховної Ради, хоча б у курсі проблеми і дають оцінку стану купола, - розповів перший заступника голови Комітету з питань регламенту Сергій Сас.
Конструкції купола складені з металу, скла звичайного і комбінованого (кольорового), причому діаметр плафона – 16 метрів. Враховуючи висоту конструкції (приблизно 10 метрів), площа скляної поверхні становить не менше 500 «квадратів». А оскільки товщина скла – мінімум сантиметр (адже воно повинне витримувати зимові снігопади і градини діаметром у півтора-два сантиметри), над головою нардепів висить до п'ятнадцяти тонн скла і металу. І це без урахування ваги металевого шпиля на даху і кришталевої люстри у формі соняшника, яка висить під куполом (ще 15 тонн).
«У парламенті, звичайно, є інженерна група, яка слідкує за тим, щоб споруда була у порядку. Але купол потребує капітального ремонту: адже є поняття «втома металу», а він експлуатується вже десятки років і потребує термінової діагностики», - вважає депутат Віктор Швець.