17.07.2018, Вівторок, 16:42

USD 26.1800

EUR 30.6300

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Обладміністрації не готові вирішувати проблему збитковості приміських поїздів

01 грудня 2011

Південно-Західна залізниця (ПЗЗ) запропонувала місцевим обладміністраціям створити спільні підприємства з організації приміських перевезень. У Південно-Західній залізниці вважають, що СП дозволить вирішити проблему збитковості приміських перевезень, оскільки адміністрації почнуть нести солідарну відповідальність за перевезення та компенсацію вартості проїзду для пільговиків. Втім, в обладміністраціях до цього, схоже, не готові.

Південно-Західна залізниця запропонувала всім обласним адміністраціям розглянути можливість створення спільних компаній для організації приміських пасажирських перевезень. "Зараз це питання знаходиться на стадії розгляду. Ми чекаємо пропозицій", - повідомив учора заступник начальника ПЗЗ по пасажирському господарству Олександр Толкачов. За його словами, СП необхідні для вирішення проблеми збитковості приміських перевезень. "Ми витрачаємо гривню на організацію приміських перевезень, а заробляємо на них 14 коп. Перевезення неприбуткові, а місцева влада затримує нам компенсацію вартості проїзду пільговиків. В результаті у нас немає коштів для оновлення рухомого складу та інвестування в інфраструктуру", - пояснили в ПЗЗ.
Залізничники вважають, що створення СП дозволить розділити з муніципалітетами відповідальність за перевезення пасажирів, пише "Коммерсантъ-Украина". "Якщо міські бюджети не фінансують перевезення, відповідати доводиться залізниці. Відповідальність повинна бути солідарною", - зазначив Олександр Толкачов. За його словами, зараз залізниця змушена скорочувати кількість вагонів у приміських поїздах з 10 до 8-6 на малозаселених дільницях через низьке завантаження і дефіцит справних вагонів (64% парку поїздів виробили свій ресурс).
Південно-Західна залізниця входить до складу "Укрзалізниці", повністю і частково покриває 11 областей. Виручка за дев'ять місяців поточного року склала 6,95 млрд грн, чистий прибуток - 114 930 000 грн.
Губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк повідомив, що поки не чув про пропозицію ПЗЗ. "У будь-якому випадку ми не маємо права брати участь у комерційних організаціях. Спочатку уряд повинен дати на це дозвіл", - зазначив пан Присяжнюк. За його словами, вирішити питання зі збитковими перевезеннями можливо за допомогою введення єдиної соціальної картки для пільгових пасажирів. "Не думаю, що муніципалітети будуть зацікавлені в організації подібних підприємств. Приміські перевезення не такі вже й збиткові. Держава дає УЗ можливість заробляти на іншому, так що їй нема на що скаржитися", - підкреслив Анатолій Присяжнюк.
За даними "Укрзалізниці", за 10 місяців поточного року збитки залізниць України від пасажирських перевезень склали 5,3 млрд грн, при цьому збитки від пасажирських перевезень у приміському сполученні - 2,7 млрд грн. За дев'ять місяців монополія перевезла пільгових пасажирів на суму близько 1,15 млрд грн, з яких адміністраціями компенсовано 25%.