19.06.2018, Вівторок, 11:35

USD 26.2400

EUR 30.5500

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Столичні водії провели «гудок» проти корупції на парковках

02 червня 2014

2 червня автомобілісти з громадської ініціативи “Європейські парковки — європейській столиці” (ЄП-ЄС) та інших організацій провели символічний автомобільний «гудок» проти корупції на парковках та передали представникам КП “Київтранспарксервіс” свої вимоги щодо подолання корупції на паркувальних майданчиках. Зокрема, столичні водії вимагали легалізувати незаконні паркувальні майданчики, навести порядок на парковках, зупинити побори з автовласників. Про це RegioNews повідомили в ініціативі ЄП-ЄС. Як зазначили в «ЄП-ЄС», комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» від здійснення виробничої діяльності у 2013 році до бюджету міста Києва перераховано – 30, 8 млн грн. У І кварталі 2014 року перераховано – 5,7 млн грн.

За підрахунками громадської ініціативи «Європейські парковки – європейській столиці», близько 250 млн гривен на рік бюджет Києва недоотримує завдяки відлагодженим "сірим" схемам в роботі "Київтранспарксервісу"

Яким чином це відбувається?

«Ми провели рейд по основних паркувальних майданчиках Києва. Кількість реальних місць на більшості парковок не відповідає тій, що офіційно декларується, і суттєво занижена. Наприклад, біля Деміївського ринку по документах 20 місць, реально там стоїть 60 автомобілів. Поруч Володимирського ринку "Київтранспарксервіс" декларує 25 місць, а реально там 70 автівок. В Оболонському районі майже 800 паркомісць офіційно, а розміщено 1400 машин. Все це є тіньовою касою, яка з дня у день надходить до чиїхось кишень. При цьому автовласникам абсолютно не гарантується безпека і збереження автомобілів на парковках та стоянках, а бюджет міста недоотримує сотні мільйонів гривень», - заявив координатор громадської ініціативи "Європейські парковки - європейській столиці" Ігор Астахов.

Таким чином, за підрахунками, близько 60-70% відсотків паркувальних місць - поза законом, оскільки вони не задекларовані в документах комунального підприємства «Київтранспарксервіс».

«Схеми заробітку "чорного налу", які були введені ще молодою командою Черновецького і успішно використані представниками «сім'ї» Януковича, продовжують ефективно функціонувати», - сказав Ігор Астахов.

За даними фактами, активістами направлено звернення до Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку ситуації. Наразі ГПУ доручила прокуратурі столиці перевірити ці факти.

Вимоги ініціативи - провести повний аудит діяльності комунального підприємства «Київтранспарксервіс» та забезпечити його прозору роботу; задекларувати реальну кількість паркомісць у столиці та легалізувати незаконні паркувальні майданчики; спрямувати кошти від оплати за паркування до бюджету Києва, а не до кишень чиновників; збільшити кількість паркомісць на 200 тис. од.; обладнати всі парковки паркоматами.