23.02.2019, Субота, 00:54

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Українська "Вікіпедія" досягла позначки у півмільйона статей

12 травня 2014

«Електронний газ» — стаття з такою назвою стала 500-тисячною статтею української Вікіпедії. Започаткував ювілейну статтю користувач Звірі о 13:41 12 травня. Позначка у півмільйона статей — значне досягнення для української Вікіпедії, адже із 286 мовних розділів вільної енциклопедії лише 16 мають понад півмільйона статей. Про це RegioNews повідомили у прес-службі ГО «Вікімедіа Україна». За кількістю статей українська Вікіпедія на 16-му місці серед усіх Вікіпедій. Втім, кількість статей — це не найважливіший показник для Вікіпедії. Адже сам факт існування статті мало що говорить про обсяг інформації у статті. Але і за обсягом інформації українська Вікіпедія не пасе задніх — зараз вона містить понад 2,8 гігабайтів тексту, і посідає 12-те місце за розміром бази даних серед усіх мовних розділів вільної енциклопедії.

Третій показник — якість самого тексту. І тут уже цифри мало що нам скажуть. Тільки кожен сам для себе може оцінити якість статей про речі, які його цікавлять. І тільки разом, спільними зусиллями ми можемо створити вільну енциклопедію, яка за якістю буде не поступатись, а перевершувати друковані енциклопедії.

Як відомо, Вікіпедія — вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен. Статті у ній добровільно створюють люди з різних куточків світу, різними мовами, на різні теми. Усі матеріали Вікіпедії є вільними до поширення й використання на умовах ліцензії CC-BY-SA 3.0. Таким чином, вона віддзеркалює готовність суспільства самостійно створювати вільну енциклопедію тієї чи іншою мовою.

На момент написання цього тексту, на півмільйона статей і понад 70 млн переглядів щомісяця в україномовній Вікіпедії є лише трохи більше двох тисяч редакторів — це близько 250 статей на редактора. І кількість та наповненість статей постійно збільшується.

У зв'язку з досягненням півмільйонної позначки українська Вікіпедія тимчасово змінила логотип на ювілейний, який вікіпедисти обрали голосуванням.