21.05.2018, Понеділок, 20:07

USD 25.9500

EUR 30.6300

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Експерти просять Уряд не скасовувати правила оцінки житла, введені півроку тому

13 квітня 2014

В Мін´юст направлено понад 200 звернень від оцінювачів України з вимогою не допустити скасування Постанови КМУ № 231, з якою ринок оцінки вже півроку успішно працює за новими правилами. Скасування постанови поверне на ринок махінації із заниження вартості майна та збільшить відтік коштів з держбюджету. Про це заявив голова Правління саморегулівної організації оцінювачів ВГО «Союз оцінювачів України» Володимир Мироненко, передають Коментарі.

Тільки за минулий місяць в Міністерство юстиції України було відправлено понад двохсот звернень від представників працюючих на ринку саморегулівних громадських організацій та оціночних компаній з вимогою не допустити скасування постанови Кабінету міністрів України № 231, згідно з якою ринок оцінки вже півроку працює за новими правилами оцінки для цілей оподаткування.

Нагадаємо, в Україні з 1 листопада 2013 року вступив в силу новий порядок оцінки майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов´язкових платежів, затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 231 від 4 березня 2013 року.

Згідно з новими правилами, при здійсненні операцій з рухомим та нерухомим майном потрібно обов´язково отримувати оцінку його вартості. Експерти стверджують, що такі нововведення дали можливість забезпечити прозоре і повноцінне функціонування ринку оцінки для цілей оподаткування.

За новими правилами ринок оцінки успішно працює вже 5 місяців.
За цей період вартість послуг оцінювача значно знизилася, а отримати послугу  можливо швидше, доступніше та якісніше.

Фахівці ринку оцінки говорять, що з моменту введення Постанови КМУ № 231 посилився державний контроль у сфері оцінки для цілей оподаткування шляхом публікації всіх виконаних оцінювачами звітів в Єдиній базі даних звітів. А сама система оцінки зробила ринок прозорим.

Однак прихильники старої системи, а таких в Україні небагато, просять Мін´юст скасувати нові правила оцінки. Серед 11-ти профільних громадських організацій, що працюють на ринку, за скасування нових правил виступають лише представники ГО «Українське товариство оцінювачів», окремі члени якої причетні до незаконної приватизації об´єктів державної власності за заниженими в кілька разів цінами.

Насправді нововведення знищать перевірені часом корупційні схеми заниження вартості майна, за якими довгі роки працювали прихильники старої системи, - зазначив голова виконавчої ради ВГО «Асоціація оцінювачів України» Костянтин Черниш.
Представники профільних громадських організацій говорять, що надіслали в Кабмін понад 200 звернень з проханням не допустити повернення до старих правил роботи, що на їх думку, призведе до повернення на ринок махінацій із заниження вартості майна, збільшиться відтік коштів з держбюджету.

Аналогічне рішення представники оціночної спільноти прийняли на Всеукраїнському з´їзді оцінювачів, який пройшов в Києві минулого тижня.
Оцінювачі з усієї України вирішили звернутися до голови Верховної Ради Олександра Турчинова, Прем´єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністерства юстиції України, Фонду державного майна, міністерства з проханням не допустити скасування Постанови КМУ № 231, враховуючи її значення для наповнення бюджету України.

Учасники з´їзду прийняли резолюцію і передали її в Міністерство юстиції України.