23.05.2018, Середа, 21:40

USD 25.9400

EUR 30.5000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

НСЖУ захищатиме в апеляційному суді журналіста, якого незаконно позбавили волі

04 грудня 2013

Національна спілка журналістів України обурена судилищем над журналістом Валерієм Гарагуцом та надаватиме юридичний захист йому як жертві свавілля правоохоронців. Про це повідомляють у самій Спілці. В організації нагадують, що фотожурналіст дніпропетровської газети «Лица» Валерій Гарагуц арештований на 2 місяці позбавлення волі. Йому інкримінують участь у масових заворушеннях біля Адміністрації Президента. Така міра покарання була застосована щодо всіх 9-х осіб, затриманих 1 грудня.

Участь у судовому засіданні брала головний юрисконсульт НСЖУ Тетяна Котюжинська. Каже, що Гарагуца охороняли 5 міліціонерів з конвою, було присутні 2 прокурори.

– Ухвали як «під копірку»… Слідчий – один на всіх. А найцікавіщше, що саме зі ЗМІ правоохоронці дізналися, що 1 грудня біля АПУ сталися сутички, в яких взяли участь 300-500 осіб, з яких змогли затримати лише дев'ятьох, котрих точно упізнали два бійці… Все це яскраво описано в судових ухвалах по цих справах, – коментує абсурдність судового засідання Тетяна Котюжинська в мережі Фейсбук.

За її словами, НСЖУ просила передати на поруки журналіста Валерія Гарагуца, але марно.

– Всі затримані мають 5 днів на апеляцію. Одному викликали «швидку» в суд, їх доставили з 9 ранку в приміщення суду, справи двох «лежачих», яким за медичними показниками призначені крапельниці, за словами їх рідних, розглядали через 10-14 годин після доставки. Це жахливе порушення прав людини на медичну допомогу… Родичі в розпачі, – ділиться враженнями медіа-юрист.

Валерій Гарагуц приїхав до Києва з Дніпропетровська задля виконання своїх професійних обов'язків. Це підтверджує в коментарі головний редактор газети «Лица» Альона Гарагуц.

– Він працює фотожурналістом з 2000 року. Також Валерій завжди мав активну громадську позицію. Зараз ми радимося, як надалі підтримати колегу і надати допомогу, – коментує прес-службі НСЖУ пані Альона.
Звернення до НСЖУ щодо необхідності захисту колеги-фотожурналіста уже надіслали представники Дніпропетровської організації НСЖУ.

«Я не знаю – чи є пан Гарагуц членом НСЖУ і не вважаю це суттєвим. Зате я знаю, що його було схоплено за те, що він перев’язував пораненого (що є обов’язком порядної людини), по-звірячому битий, причому є свідки, які бачили, що «карателі» ще й фотографувалися... Зараз він, у тяжкому стані, перебуває в лікарні, а йому шиють справу «організації масових заворушень», – йдеться в зверненні журналіста з Дніпропетровська Костянтина Когтянца.

Національна спілка журналістів вважає, що ухвала суду про позбавлення Валерія Гарагуца є незаконною, – повідомляє головний юрисконсульт Тетяна Котюжинська.

– Ми братимемо активну участь в поданні апеляційної скарги щодо рішення суду, оскільки журналіст стверджував, що він здійснював свою професійну діяльність. А така запобіжна міра – це також є перешкоджанням здійсненню професійної діяльності журналіста, принаймні, на найближчі два місяці, – зазначає Тетяна Котюжинська.